Mission QX – nowa seria kolumn głośnikowych dla wymagających

0

Perfekcyjne brzmienie – to cel jaki przyświeca producentom sprzętu audiofilskiego. Nie inaczej jest z najnowszą serią kolumn głośnikowych Mission QX od Mission.

Najnowsza seria kolumn Mission QX skierowana jest nie tylko dla użytkowników sprzętu Hi-Fi, ale również wielbicieli dobrze brzmiącego kina domowego. Całą gamę tworzy pięć modeli hi-fi – dwa podstawkowe i trzy wolnostojące – dopełniają je głośniki zaprojektowane z myślą o systemach kina domowego, tj. głośnik centralny i głośnik surround.

Najważniejsze cechy serii QX to:

  • w podstawkowych kolumnach oraz głośniku surround, projektanci zastosowali klasyczną konstrukcję Mission IDG (Inverted Driver Geometry). Zgodnie z nią tweeter umieszczony jest poniżej przetwornika niskotonowego.
  • w konstrukcji tweetera jednostki wysokotonowej projektanci zastosowali tekstylną kopułkę z wielopierścieniowym wieńcem a całości dopełnia tylna podwójna komora bezrezonansowa.
  • naturalne brzmienie średnich tonów oraz dokładny, mocny bas zapewniają przetworniki niskotonowe Mission DiaDrive.
  • głośniki wykorzystują „bezszwowe” membrany wykonane z mieszaniny celulozy i włókna akrylowego. Membranę wzmacnia sztywna, stożkowa sub-membrana, pozwalająca uzyskać znakomitą reakcję na najdrobniejsze zmiany dynamiki.
  • resor przetwornika niskotonowego oraz wkręty mocujące głośnik do obudowy ukryte są za nowatorską konstrukcją.
  • dzięki użebrowanej konstrukcji poprawiła się jakość brzmienia – jest to efekt zwiększenia płynności przepływu powietrza podczas pracy przetwornika.
  • w zapewnieniu wysokiej czułości, przekładającej się na niesamowitą dynamikę dźwięku, pomaga ponadwymiarowy system magnetyczny przetwornika.
  • aluminiowe płyty umieszczone na górze i na dole obudów nadają modelom z serii QX atrakcyjny, nowoczesny wygląd, a dodatkowa masa redukuje rezonans ścian bocznych, eliminując zbędne podkolorowanie i zniekształcenia brzmienia.

To tylko część właściwości kolumn. Mission z serii QX już są dostępne w sprzedaży.
Nominalne ceny detaliczne poszczególnych modeli wynoszą:
QX-1 – 999 zł/sztuka;
QX-2 – 1249 zł/sztuka;
QX-3 – 2349 zł/sztuka;
QX-4 – 2599 zł/sztuka;
QX-5 – 3349 zł/sztuka;
QX-C – 1999 zł/sztuka;
QX-S – 1149 zł/sztuka.

Więcej info:
Producent – www.mission.co.uk
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj