Linn Series 3 – czyżby najlepiej brzmiący głośnik bezprzewodowy na świecie?

0

Firma Linn postawiła wyzwanie wszystkim twórcom głośników bezprzewodowych. Najnowszy model, Series 3 producent przedstawia bowiem jako najlepiej brzmiący głośnik bezprzewodowy na świecie.

Pod niesztampową obudową Linn Series 3 kryją się zaawansowane układy elektroniczne, pozwalające korzystać z wszystkich nowoczesnych rozwiązań audio. Urządzenia działają w trybie plug-and-play, obsługują pliki muzyczne FLAC, ALAC, WAV, MP3, WMA (z wyjątkiem bezstratnych), AIFF, AAC, OGG w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów oraz współpracują z większością serwisów muzycznych, takich jak Spotify, Apple Music i Amazon Music.

Producent przygotował dwa rodzaje głośników:

  • Linn Series 3 – wyposażone we wbudowane wzmacniacze, złącza Ethernet, HDMI ARC, cyfrową zwrotnicę Exakt i zintegrowany odtwarzacz bezprzewodowy Linn DSM.
  • Linn Series 3 Partner – wyposażone w takie same wzmacniacze i zwrotnicę Exakt Link (× 2), ale uboższe o moduł odtwarzacza i przeznaczone jako dodatkowy głośnik, który po podłączeniu do jednostki głównej stworzy wraz z nią system stereo.

Obydwa modele mają 2-drożną konstrukcję, w której głośniki zasilane są przez wzmacniacze Class D o mocy 2 × 100 W. Wysokie tony obsługują 19-mm przetworniki z jedwabną kopułką, pozostałe zakresy odtwarzane są przez 160-mm głośniki średnio/niskotonowe.

Całość elektroniki oraz przetworniki pracują w obudowach o pojemności 6,5 l i wymiarach: 250 × 296 × 206 mm (S × W ×G). Obie wersje, Series 3 i Series 3 Partner, ważą po 6,9 kg i mogą pochwalić się maksymalnym ciśnieniem dźwięku na poziomie 101 dB. Zużycie energii wynosi maksymalnie 95 W, a w trybie czuwania 11 W (Series 3) i 0 W (Series 3 Partner).

System Linn Series 3 jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detalicznej jednostki głównej wynosi 14 999 zł, wersja Series 3 Partner kosztuje 12 699 zł.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.linn.co.uk
Dystrybutor: https://audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj