Audiobazar.pl – nowy serwis aukcyjny dla muzyków!

0

Czy na rynku portali aukcyjnych jest miejsce na kolejnego zawodnika? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że zaoferuje coś nowego i lepszego. Sprawdźcie nowy serwis ogłoszeniowy Audiobazar.pl, dedykowany w całości dla muzyków!

Nie śledzimy jakoś mocno rynku serwisów aukcyjnych, ale zdaje się, że audiobazar.pl to pierwszy serwis ogłoszeniowy w Polsce, który ma ułatwić sprzedaż, kupno i wymianę instrumentów oraz szeroko pojętego sprzętu audio.

Za darmo!

Jak każdy nowy produkt, musi się najpierw dobrze wypromować, więc zamieszczanie ogłoszeń jest bezpłatnie i bez limitów w jednej ze 190 kategorii, a sam proces jest prosty i intuicyjny. Ważność każdego ogłoszenia to 30 dni. Twórcy zapewniają, że bezpłatny ma zostać na zawsze! Jeśli tak to kolejny plus dla nich, ale czas pokaże.

Intuicyjnie.

Z racji serwisu dedykowanego muzykom, a raczej sprzętowi muzycznemu, który oczywiście mogą też wystawiać “nie-muzycy” 🙂 nie znajdziemy tu raczej butów, łyżeczki czy podkoszulki, chyba, że będą to buty do stepowania, a koszulka z podpisem samego Jimiego Hendrixa 😀 wtedy jak najbardziej. Przy okazji wpadł nam pomysł na nową kategorię, której nie znaleźliśmy na tej stronie, mianowicie “SIGNATURE”. Gdzie moglibyśmy wystawiać i kupować instrumenty wyjątkowe i sygnowane przez naszych idolów. Może twórcy podłapią temat 🙂

Jednak to co najistotniejsze, to fakt że przeglądanie jest wygodne dzięki szczegółowej kategoryzacji i dużej ilości filtrów. Widać, że przemyślane i tworzone przez ludzi, którzy mają do czynienia z muzyką i sprzętem muzycznym.

Załóż konto i wystawiaj!

Aby dodać pierwsze ogłoszenie wystarczy utworzyć konto na jeden z dwóch dostępnych sposobów: tradycyjna rejestracja lub szybka rejestracja przez facebook’a. Następnie wybieramy kategorię, dodajemy zdjęcia, stan sprzętu, tworzymy opis, a na końcu podajemy numer telefonu i e-mail do kontaktu. Opcjonalnie możemy dodać link do video np. własnoręcznie nakręcony film pokazujący najciekawsze funkcje lub odnośnik do prezentacji producenta.

Mobilnie i stacjonarnie.

Serwis działa zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Szata graficzna jest prosta, przez co nie odwraca uwagi od głównego tematu – ogłoszeń. Audiobazar.pl został stworzony przez osoby, które od lat obracają się w muzycznym świecie, więc rozumieją potrzeby tej grupy.


“Pomysł wykiełkował w naszych głowach na początku tego roku. Zauważyliśmy, że nie
istnieje w polskim internecie miejsce, w którym muzycy mogliby handlować i wymieniać się
instrumentami. Za granicą tego typu serwisy cieszą się ogromną popularnością. Badania ankietowe wśród potencjalnych odbiorców pokazały nam, że pomysł ma potencjał, a oceny wykonania wersji Beta są bardzo pochlebne.”

– komentują twórcy audiobazar.pl


W przyszłości twórcy chcieliby, aby wszystkie transakcje były wykonywane i
zabezpieczane przez stronę, by ograniczyć, a być może wyeliminować plagę oszustw – które niestety zdarzają się podczas transakcji na odległość. W planach jest także rozwijanie funkcjonalności m.in. o powiadomienia push oraz dodanie kategorii umożliwiającej sprzedaż, tak zyskujących na popularności, płyt vinylowych.

Sprawdźcie nową platformę aukcyjną https://audiobazar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj