Są błyszczące, metaliczne i według producenta przyjazne dla środowiska – obudowy nowych głośników Genelec serii RAW wykonano z niemalowanego aluminium pochodzącego recyklingu. Nowe wykończenia dostępne są dla wybranych modeli monitorów studyjnych, głośników domowych i AV.
Głośniki RAW oparte są na dwudrożnych konstrukcjach Genelec i wyposażono je w technologię Minimum Diffraction Enclosure (MDE). Producent zapewnia, że dzięki specjalnej konstrukcji obudowy do uszu użytkowników dotrze niezwykle precyzyjny dźwięk o płaskim paśmie przenoszenia.
Dzięki swojej niezwykłej estetyce głośniki z serii RAW przyciągają wzrok. Ale nie chodzi tylko o wygląd: firma twierdzi, że wykończenie RAW jest również „bardziej przyjazne dla planety”, ponieważ nie wymaga farby i innych materiałów wykończeniowych, a obudowy wykonane są z metalu pochodzącego z recyklingu.
Głośniki Genelec RAW
Genelec oferuje wykończenie RAW nie tylko na monitorach studyjnych, ale także na niektórych głośnikach przeznaczonych na rynek domowy i instalacje AV:
- aktywne monitory bliskiego pola 8020D, 8030C i 8040B
- seria monitorów G Two, G Three i G Four
- głośniki instalacyjne 4020, 4030 i 4040
- głośniki Smart IP 4420 i 4430.
Niestety Genelec nie ogłosił jeszcze daty premiery i cen głośników z serii RAW.
Więcej szczegółów
Producent: https://www.genelec.com/
Dystrybutor: https://konsbud-audio.pl
Ok, a tak szczerze, to czy jeśli w domu, w którym ma się mini studio i takie rzeczy – https://www.amart.pl/category/zestawy-porcelanowe to powinno się je jakoś chronić? Nie chodzi mi o to, że nagle coś od razu im zaszkodzi, ale bardziej o konsekwencje z czasem. Czy to ma jakieś znaczenie?