Dynaudio Contour: nowe wcielenie kolumn głośnikowych

0

Po 27-letniej obecności Contourów na rynku, zwieńczonej limitowaną edycją, duńska firma Dynaudio pokazała zupełnie nową serię o tej samej nazwie.

Nowe Contoury zdecydowanie wyładniały i stały się “nowocześniejsze”. To zasługa wyoblonych obudów, płyt czołowych oraz zupełnie nowego kształtu frontu tweetera, którym jest szczytowy głośnik Dynaudio – Esotar2. To jedyny z głośników, który nie przeszedł gruntownych modyfikacji. Dotyczą one natomiast nowych wooferów i przetwornika średniotonowego stosowanego w większym modelu podłogowym (Contour 60). Użyto wprawdzie tego samego materiału na membrany co poprzednik – polimeru MSP, jednak mają one teraz inny profil, zmienną grubość i są jednoczęściowe. Napędzają je lekkie aluminiowe cewki dopuszczające o 70% większą amplitudę pracy. Zabiegi te przekładają się na zwiększoną dynamikę, większą moc, poprawioną dyspersję oraz łatwiejsze wysterowanie głośnika.

Obudowy, tak jak i poprzednio, są wielowarstwowe, płyty czołowe aluminiowe, wyprofilowane na krawędziach – dopasowane do wyobleń przednich ścianek samych obudów. Kolumny będą oferowane w pięciu wykończeniach, z czego trzy (orzech satynowy, biały dąb satynowy) są standardowe. Za dopłatą można nowe Contoury mieć także w wykończeniach high-gloss (fornir różany, szary dąb, biel i czerń).

W skład nowej serii wchodzi kilka różnych modeli. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie dynaudiopoland.pl oraz www.dynaudio.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here