Zoom B6 – nareszcie nowoczesny multiefekt dla basistów!

2
ZOOM B6
ZOOM B6

Od tegorocznej premiery gitarowego multiefektu Zoom G6 wypuszczenie wersji basowej wisiało w powietrzu… W końcu jest: Zoom B6 to spełnienie najskrytszych marzeń niejednego basisty!

Zoom B6, podobnie jak jego gitarowy odpowiednik G6, zamknięty jest w podłogowej obudowie o futurystycznej, kanciastej linii, przypominającej niewykrywalne dla radarów samoloty typu stealth. Jej centralny punkt stanowi kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala, na którym w łatwy i intuicyjny sposób, do którego przyzwyczaiły nas smartfony i tablety, dokonamy wszelkich operacji związanych z edycją łańcucha sygnałowego czy modyfikacją ustawień systemowych urządzenia.

ZOOM B6
ZOOM B6 [front]

Regulację parametrów brzmienia w tradycyjny sposób ułatwią 4 duże pokrętła, a przełączanie brzmień – zarówno pojedynczych modułów efektowych, jak i całych presetów – oraz obsługiwanie innych funkcji B6 w czasie grania odbywa się za pomocą 9 przycisków nożnych, z których każdy może mieć różne działanie, w zależności od trybu pracy.

Zoom B6 oddaje do dyspozycji basistów ponad 100 efektów, w tym symulacje wzmacniaczy i kolumn głośnikowych, modulacje, kompresory, przestery i inne, spośród których 6 może być użytych jednocześnie, w dowolnej kolejności. Ustawienia możemy zapisywać w pamięci urządzenia, a także eksportować i importować z komputera za pośrednictwem kabla USB.

ZOOM-B6

B6 wyposażono oczywiście w szereg dodatkowych narzędzi, takich jak bardzo dokładny tuner, automat perkusyjny zawierający 68 różnych rytmów, a także looper umożliwiający nagrywanie aż do 2 godzin materiału audio (z użyciem opcjonalnej karty SD – bez niej czas ten będzie krótszy!).

Atutem nowego basowego kombajnu firmy Zoom są również możliwości połączeń. Dwa niezależne wejścia instrumentalne o przełączanej impedancji 1 MOhm lub 10 MOhm dla różnego rodzaju przetworników pozwalają na podłączenie dwóch różnych gitar basowych lub np. kontrabasu, a wyboru aktywnego wejścia dokonamy footswitchem.

ZOOM B6
ZOOM B6 [Tył]

Znajdzemy tu równiez wyjście liniowo-słuchawkowe oraz symetryczne DI z 4 odmianami brzmienia (dwie symulacje układów tranzystorowych i dwie lampowych), wejście AUX oraz wysyłkę i powrót z zewnętrznej pętli efektów. 

Ponadto B6 po podłączeniu do komputera może funkcjonować jako interfejs audio do bezpośredniego nagrywania wysokiej jakości dźwięku od razu w formie cyfrowej – bez dodatkowej konwersji, a opcja podłączenia modułu Bluetooth pozwala na bezprzewodowe sterowanie urządzeniem z poziomu aplikacji mobilnej.

Jak widać, warto było czekać na basową odsłonę najnowszego multiefektu Zoom!

Więcej szczegółów
Producent: https://zoomcorp.com/en
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu/pl

2 KOMENTARZE

  1. […] Zoom B6, podobnie jak jego gitarowy odpowiednik G6, zamknięty jest w podłogowej obudowie o futurystycznej, kanciastej linii, przypominającej niewykrywalne dla radarów samoloty typu stealth. Jej centralny punkt stanowi kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala, na którym w łatwy i intuicyjny sposób, do którego przyzwyczaiły nas smartfony i tablety, dokonamy wszelkich operacji związanych z edycją łańcucha sygnałowego czy modyfikacją ustawień systemowych urządzenia. Więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj