Tony Iommi z Black Sabbath z nową sygnaturą od Gibsona

0
Gibson-Tony-Iommi-Signature-SG-Special

Gibson Tony Iommi Signature SG Special to najnowsza gitara elektryczna firmowana przez gitarzystę Black Sabbath, wzorowana na jednym z jego pierwszych, osobistych instrumentów!

Po zeszłorocznej, limitowanej do zaledwie 50 egzemplarzy, oficjalnej replice gitary Gibson SG Special „Monkey“ z 1964 roku, teraz w katalogu firmy pojawi się seryjny model produkcyjny, inspirowany instrumentem, którego Tony Iommi używał w studiu i na koncertach w pierwszym okresie działalności Black Sabbath.

Gitarzysta wszedł w posiadanie swojego egzemplarza w dość ciekawy sposób. Pierwotnie miał praworęczny model SG Special, na którym grał „do góry nogami“ będąc osobą leworęczną. Dowiedział się jednak, że w mieście jest inny chłopak, który ma leworęczną gitarę tego samego rodzaju, na której gra odwrotnie, ponieważ jest praworęczny. Postanowili więc spotkać się i zamienić instrumentami.

Nowy Gibson Tony Iommi Signature SG Special wyposażono w dwa przetworniki P90 w srebrnych puszkach, mostek wraparound z regulowaną intonacją dla każdej ze strun, klucze Grover Rotomatic i 22 progi Medium Jumbo na palisandrowej podstrunnicy. Korpus i szyjka są oczywiście wykonane z mahoniu, klejone i wykończone lakierem nitrocelulozowym w kolorze Vintage Cherry.

Gibson-Tony-Iommi-Signature-SG-Special

Na odwrocie główki znajdziemy autograf Tony’ego, a dla tych, którzy chcieliby jeszcze bardziej upodobnić swój egzemplarz do legendarnego artefaktu mistrza mrocznych riffów, do gitary dołączona jest naklejka małpki grającej na skrzypcach, którą nakleić można samemu. Dobra wiadomość dla leworęcznych – model dostępny będzie również w odwróconej wersji!

Więcej o Gibson Guitars
Producent: https://www.gibson.com
Dystrybutor: www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj