Stary ale jary, czyli nowa prezentacja efektu MXR CSP033 il Torino Overdrive

0

Gdy niemal 5 lat temu muzycy ujrzeli MXR CSP033 il Torino Overdrive, zapewne serce zabiło im mocniej. Nic w tym dziwnego, gdyż efekt po dziś dzień prezentuje się naprawdę dobrze, generując brzmienie zarówno NIEklasyczne i NIEwspółczense. Gdzieś pośrodku tego co nazywamy Vintage, a dzisiejszą uproszczoną niekiedy kulturą brzmieniową, znajduje się MXR il Torino. Po pięciu latach, mamy dla Was nową prezentację tego efektu przygotowaną przez sklep Muzyczny.pl

Dziś pokażemy Wam ten sam efekt w dwóch odsłonach, producenckiej premierowej prezentacji wideo przygotowanej 5 lat temu i prezentacji przygotowanej kilka dni temu przez sklep Muzyczny.pl.

Starając się być jak najbardziej obiektywnym, mogę zdecydowanie powiedzieć, że TAK! Efekt zasłużył na wszelkie laury, których doczekał się przez tych 5 lat.
Il Torino ma w sobie chyba wszystko czego oczekuje gitarzysta “uprawiający” rock’n’roll.
Siarczyste, lecz nieprzekombinowane przesterowanie lampowego wzmacniacza zostało wykreowane przez Carlo Sorasio, budowniczego legendarnych wzmacniaczy lampowych.
Carlo wykorzystał tu chyba całą swoją wiedzę i upodobania wciskając w bebechy MXR CSP033 nie tylko technologię MOSFET, ale i trzypasmowy korektor. W efekcie znalazła się również funkcja BOOST/OD, dzięki której to błękitne maleństwo nabiera dodatkowego oddechu, niczym turbina w samochodzie sportowym.

Zacznijmy trochę od końca. Obejrzyjcie najnowszą prezentację sklepu Muzyczny.pl

Jeśli już się zakochaliście, to dobiję Was do reszty!
Jak wspominałem wcześniej, efekt musiał wywołać niemałe zamieszanie na rynku. Tym bardziej jeśli gitarzyści ujrzeli film premierowy.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here