Source Audio – Ventris. By gitara brzmiała jak nie z tego świata!

0

Jeśli nadal zastanawiacie się nad wyjątkowym efektem przestrzennym i nie potrafiliście do tej pory wybrać najodpowiedniejszego, to ta informacja zdecydowanie może ułatwić Wam sprawę. Poznajcie Ventris, efekt firmy Source Audio.

Muszę przyznać, że efekty przestrzenne są trudną grupą sprzętową do oceny. Po pierwsze każdy gitarzysta ma swoje preferencje brzmieniowe. Po drugie zaś, niemal każdy efekt różni się interfacem użytkownika i samą jego obsługą.
Są jednak punkty wspólne, które w mojej ocenie łączy właśnie Ventris.

Gdy usłyszałem go pierwszy raz, wprost oniemiałem. Cudowne, słodkie (choć nie przesłodzone) brzmienie dosłownie wgniata w gitarowy taboret. Reverb jest jakby ożywiony. Nie słychać w nim sztuczności i przesady w podkreśleniu samego efektu zamiast brzmienia gitary. Efekt wyróżnia się dwoma niezależnymi procesorami pogłosu zamkniętymi w jednej obudowie. Możliwości są wręcz ogromne, od prostych sprężynowych pogłosów po nasycone efektami modulacyjnymi reverby. Posiada 12 wbudowanych silników pogłosowych, dostęp do dodatkowych narzędzi poprzez Neuro App i Desktop Editor oraz wiele, wiele więcej.
Co do interfacu, to należy przyznać, że konstruktorom zależało na przejrzystości i łatwości obsługi. Zobaczcie co potrafi Source Audio Ventris. Posłuchajcie brzmień nie z tego świata…

Więcej info:
Producent: www.sourceaudio.net
Dystrybutor: www.warwick-distribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here