Rozmowa Paula Reeda Smitha, twórcy PRS Guitars z René Martinezem o gitarze PRS Silver Sky

0

Ostatnio informowaliśmy o najnowszej propozycji firmy PRS Guitars, modelu Silver Sky sygnowanego nazwiskiem Johna Mayera. Dziś, dzięki rozmowie Paula Reeda Smitha z René Martinezem, mamy możliwość poznać niuanse techniczne tego wyjątkowego instrumentu.

PRS Silver Sky jest wynikiem bliskiej współpracy nagrodzonego Grammy muzyka, Johna Mayera i Paula Reeda Smitha. Inspirowany stylem vintage model Silver Sky, powstawał ponad dwa i pół roku. Gitara opiera się na ulubionych elementach zarówno Mayera jak i Smitha nawiązując rozwiązaniami do instrumentów z rocznika 1963 i 1964.

Kilka słów o specyfikacji

PRS Silver Sky charakteryzuje olchowe body, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą o promieniu 7.25”, oraz nadzwyczajna elektronika w postaci trzech singli 635JM. Całość dopina rewelacyjny stalowy most Gen III.
Instrument dostępny jest w czterech różnych wykończeniach: Frost, Horizon, Onyx i Tungsten.

Najważniejsze jednak jest to, iż gitara odzwierciedla pełnię oczekiwań zarówno twórcy marki PRS jak i samego zainteresowanego, czyli Johna Mayera.

O tym wszystkim i wiele więcej usłyszycie z rozmowy Paula Reeda Smitha z głównym inżynierem odpowiedzialnym za budowę tego instrumentu, René Martinezem.

Więcej info:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here