PRS SE Custom 24 Roasted Maple w limitowanej edycji na Europę

0

Europejski oddział PRS Guitars ogłosił właśnie limitowaną premierę nowych modeli SE Custom 24 Roasted Maple. Poza znaczącą różnicą w procesie przygotowania materiału, nowe modele zachwycają swą urodą. Ale o tym w poniższym, niedługim tekście.

Trzy modele PRS SE Custom 24 Limited Editions Roasted Maple to instrumenty podzielone nie tylko ze względu na barwy w jakie je ubrano. Pierwszą i najważniejszą różnicą jest materiał z jakiego wykonano gryf.
Warto przypomnieć, że tradycyjny SE Custom 24 wyposażono w mahoniowy korpus z klonową główką i mahoniowym gryfem.
Tym razem jednak producent zdecydował się na użycie tzw. wypiekanego klonu (Roasted Maple), który w procesie wypiekania w pełni zachowuje swoje właściwości akustyczne, jednak zostaje pozbawiony cząsteczek wody uwięzionych w materiale. Dzięki takiemu zabiegowi, gryf staje się dużo bardziej odporny na działanie sił fizycznych takich jak skręcanie, wyginanie czy w końcu pękanie.
W naszej limitowanej trójce znajdziemy również gitarę przeznaczoną dla muzyków leworęcznych, ale i instrument wyposażony w znakomity most Floyd.

Wykończenia kolorystyczne

Europejskie modele PRS SE Custom 24 Limited Editions Roasted Maple dostępne będą w następujących wykończeniach: Custom 24 – Fire Red, Grey Black, Tobacco Sunburst, Trampas Green, Whale Blue lub Purple Burst. Leworęczna opcja Custom 24 – Tobacco Sunburst lub Gray Black. Custom 24 Floyd w wykończeniu Tobacco Sunburst lub Whale Blue.

Jeśli chodzi zaś o serce brzmienia limitowanej edycji, producent zastosował cieszące się bardzo dobrą opinią wielu muzyków pickupy SE 85/15 produkcji koreańskiej.

Niestety ceny nie są jeszcze znane. Mamy jednak nadzieję, że nie będą one znacząco odbiegały od tych, które już znamy z serii SE Custom 24.
W każdym razie, jeśli jesteście zainteresowani zakupem jednego (bądź kilku) instrumentów z limitowanej edycji, zachęcamy do kontaktu z krajowym lub europejskim dystrybutorem marki PRS Guitars.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.prsguitarseurope.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here