PRS SE 2017 – nowy rok już się zaczął !

482

Od niedawna w świecie gitarowym zapanowała nowa moda – przed rozpoczęciem kolejnego roku kalendarzowego, możemy podziwiać modele na następny sezon.

Przyjrzyjmy się zatem, jakie nowości firma PRS Guitars przygotowała dla cieszącego się ogromną popularnością modelu SE.

Serie SE (skrót od student edition) była dla amerykańskiego potentata kamieniem milowym w popularyzacji marki i zarazem ogromnym ryzykiem, które jak pokazał czas, w pełni się opłaciło. Marka, do tej pory utożsamiana z butikowymi gitarami, produkowanymi w USA, zaryzykowała produkcję instrumentów w Korei Południowej, oferując świetnie wykonane instrumenty za ułamek ceny swoich amerykańskich okrętów flagowych. Z czasem seria SE doczekała się (oprócz budżetowy wersji znanych modeli) kilka autorskich projektów (m.in. sportowe Torero) oraz sygnatur. Co więc przygotował dla nas pan Paul Reed Smith i jego ekipa na nadchodzący rok ?
paul-reed-smith-prs-245-se-2017-headstock-close-up
Logo ! Tak – w końcu seria SE doczekała się kultowego logo na główce, nie musząc już z zazdrością spoglądać na swoich amerykańskich braci, od tej pory, zamiast liter SE, dumnie dzierży ten sam napis, co instrumenty, na których grają Mark Tremonti czy Carlos Santana.

Osprzęt – modele z roku 2017 wyposażone będą w odświeżone przetworniki oraz mostki (model Custom 24 SE doczekał się również wersji z mostkiem Floyd Rose).
Poniżej przedstawiamy pełną oferte serii SE na rok 2017 :

  • PRS SE Custom 24 and 22
  • PRS SE ‘Floyd’ Custom 24
  • PRS SE 277 Baritone
  • PRS SE Santana
  • PRS SE Tremonti

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.prsguitars.com