PRS Private Stock McCarty 594 Graveyard II w limitowanej edycji

0

Na początku tego roku zespół PRS Guitars Private Stock wydał pierwszy model McCarty 594 Graveyard Limited. Teraz producent ocieka dumą prezentując Graveyard II wykonany z tego samego legendarnego klonu ze świeżymi dodatkami.

Materiałem, który wykorzystano do budowy najnowszej odsłony McCarty 594 Graveyard II jest bardzo stary klon pochodzący ze szczytu góry na wschodnim wybrzeżu USA.
Na tej samej górze znajduje się również cmentarz z roku 1884, a drzewa rosnące w pobliżu datuje się na co najmniej ten sam wiek.
Zespół PRS odpowiedzialny za gitary Private Stock nabył unikatową partię klonu do wykorzystania w limitowanych seriach Graveyard I i Graveyard II.

W gitarze Graveyard II ponownie wykorzystano profil McCarty 594, jednak dodano kilka bardzo ciekawych elementów, które wyróżniają drugą edycję od pierwowzoru.

Niewątpliwą ciekawostką jest podstrunnica modelu PRS Private Stock McCarty 594 Graveyard II. Otóż składa się ona zarówno z hebanu, jak i wyblakłego klonu szarego z hebanowymi inkrustacjami w formie lecącego kruka (Ravens in Flight).
Jednak całość łączy się nie tylko ze wspomnianymi inkrustacjami, ale i metodą wykończenia drewna na wysoki połysk oraz tylną częścią tzw. body.
Producent zdecydował się na pozostawienie tej części instrumentu w naturalnym odcieniu starego klonu. Wygląda to wręcz obłędnie!

Gitara PRS Private Stock McCarty 594 Graveyard II będzie bardzo ograniczonym ilościowo modelem. Zaplanowano wyprodukowanie jedynie 60 sztuk tego instrumentu, przy czym każdy z nich będzie ręcznie podpisany, ograny i sprawdzany przez Paula Reeda Smitha i dyrektora działu Private Stock Paula Milesa. Pierwsze modele Graveyard II wysyłane będą już w grudniu 2018 roku.
Specyfikację techniczną znajdziecie na końcu filmu prezentującego Graveyard II.

Bardzo ciekawym dodatkiem jest również kolekcja koszulek Private Stock Graveyard II Limited. T-shirt ma na całej powierzchni sitodruk “Graveyard Raven”, a wysyłka rozpoczyna się już w poniedziałek, 10 grudnia. Zdjęcie koszulki znajdziecie w powyższej galerii zdjęć.
Cena koszulki to 30$.

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here