PRS Mark Lettieri Fiore – nowa sygnatura Paul Reed Smith

1

W tym roku katalog gitar Bolt-On marki PRS Guitars powiększy się o model Fiore sygnowany przez Marka Lettieri – gitarzystę Snarky Puppy, muzyka solowego i sesyjnego.

PRS Mark Lettieri Fiore to gitara o konstrukcji bolt-on z klonową szyjką przykręcaną do jesionowego korpusu. Podstrunnica, również klonowa, liczy 22 progi, a menzura instrumentu wynosi 25,5 cala, co jest jednym z nielicznych wyjątków od większości gitar tej firmy, których znakiem rozpoznawczym jest zwykle menzura 25 cali.

Kolejne nawiązanie do lubianych przez Marka Stratocasterów to ruchomy mostek tremolo starego typu. Przetworniki zaprojektowane specjalnie dla tej gitary to humbucker Fiore-H przy mostku i dwa single Fiore-S w pozycji środkowej i gryfowej.

Oto co mówi o swojej nowej sygnaturze główny zainteresowany:

“Wszyscy gitarzyści mają w głowie brzmienie – brzmienie, które ewoluuje i rozwija się w miarę ich własnego postępu, odkrywając wszystkie piękne subtelności, definiujące ich indywidualny głos. Dla ułatwienia tego procesu, potrzebują oni żywej, dynamicznej gitary, otwierającej nieograniczoną przestrzeń dla rozwoju ich muzycznej osobowości. PRS i ja zaprojektowaliśmy Fiore (po włosku: kwiat) aby była taką właśnie gitarą.”

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj