PRS Guitars prezentuje nową gitarę S2 Studio Limited Edition

0

Ostatnią nowością marki PRS Guitars jest kolejna odsłona gitary z serii S2. Nowy instrument, to przede wszystkim dążenie do doskonałości brzmienia i wykonania. Gitarę wyposażono w trzy przetworniki i wiele kombinacji ich współbrzmienia.

Gitarę S2 Studio zbudowano na bazie mahoniowego Body i gryfu, na który wklejono podstrunnicę z drzewa różanego z 22 progami . Instrument posiada skalę o długości 25″.
Kwintesencją instrumentu jednak, są trzy przetworniki i przełącznik, dzięki któremu będziemy mogli manipulować kombinacjami przetworników.
Wspomniana elektronika, to trzy przetworniki: Starla Treble oraz dwa Type-D Singlecoil.
Na płycie wierzchniej znajdziemy ponadto dwa potencjometry, Volume i Tone.
Jeśli chodzi zaś o hardware, to w gitarze zastosowano autorskie rozwiązania firmy PRS. I tak, mostek to PRS Patented Molded Tremolo, a klucze to PRS Low Mass Locking Tuners.

Specyfikacja techniczna byłaby jednak niczym, gdyby nie wyjątkowe brzmienie instrumentu. Gitara wydaje z siebie nieprawdopodobnie klarowny i ciepły “śpiew”, a jeśli jest taka potrzeba, brzmi ciemno, wręcz mrocznie. Wszystko dzięki wspomnianej elektronice.
Gitara oferowana jest w pięciu różnych barwach: Antique White, Black, Frost Blue Metallic, Frost Green Metallic oraz McCarty Tobacco Sunburst. Trzeba przyznać, że tak szeroka paleta barw jest głębokim ukłonem do fanów marki.
Jest jednak i zła wiadomość.
Gitarę można zamawiać jedynie w okresie od 16 stycznia – 31 marca 2018 roku.

Więcej info:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj