Pozycja mikrofonu, czyli jak dobrze zarejestrować gitarę elektryczną?

0

Uzyskanie, wiernej reprodukcji brzmienia naszej gitary i wzmacniacza to zadanie, z którym mierzą się muzycy i realizatorzy na całym świecie. Zapraszamy do ciekawego materiału video, który w jasny i obrazowy sposób pozwoli Wam zaoszczędzić sporo czasu przy nagrywaniu waszych instrumentów!

Centralne umiejscowienie mikrofonu względem kolumny głośnikowej, a konkretnie głośnika z założenia powinno dać jasny dźwięk z dużą ilością wysokich alikwotów, ustawienie z boku, przy krawędzi membrany, powinno zaowocować zarejestrowaniem bardziej łagodnego brzmienia, które z kolei dla nie których może być zbyt ciemne 🙂 . Ustawienie pomiędzy tymi punktami powinno oddać najbardziej zbalansowane brzmienie.

Kolejna ważna kwestia to odległość jaka powinna dzielić mikrofon od źródła dźwięku. Bliższa pozycja zapewni wam więcej basu w nagraniu… Dalsza… mniej… Jak widzicie znalezienie optymalnej pozycji, to już zalążek sukcesu!

Więcej szczegółów poznacie oglądając poniższy materiał video!

Firma Neumann, producent jednych z najlepszych mikrofonów na świecie, o rejestracji dźwięku wie naprawdę sporo. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom muzyków i realizatorów dźwięku, zainicjował cykl poradników, dla osób uskuteczniających homerecording, choć nie tylko… Wiedzą, którą przekazuje, przyda się także bardziej doświadczonym realizatorom dźwięku i muzykom.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.neumann.com/homestudio
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here