Pierwsze wrażenia z akustykami PRS serii SE

0

Gdy na początku tego roku pisaliśmy o nowej serii akustyków serii SE, byliśmy pewni, że wszystkie instrumenty odniosą ogromny sukces. Wychodzi na to, że się nie pomyliliśmy! O najnowszej serii akustyków opowiedzą Wam Gerry Leonard, Tim Peirce, Davy Knowles, Tyler Larson i oczywiście Michael Palmisano.

Powtórzmy więc odrobinę premierowego tekstu:

Nowe modele akustyków marki PRS, to niewątpliwie jedna z ciekawszych informacji ze świata muzyki początku roku. Sześć modeli, z których każdy oferuje coś innego i wyjątkowego. Nie jest ważne, czy nagrywasz w studio, czy grasz koncerty, czy grasz po prostu w domu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie w akustycznej serii PRS SE!

Zapewne właśnie taka idea przyświecała konstruktorom i odpowiedzialnym za marketing firmy PRS. Nowa akustyczna seria SE, to przede wszystkim skomasowanie wszystkiego co najwspanialsze w historii marki PRS. Przekrój materiałów z jakich wykonano owe gitary i ich niepowtarzalny styl będą nie lada gratką dla wielu artystów na całym świecie.

PRS zaprezentowała modele w dwóch odmianach kształtów: Angelus oraz Tonare.
Modele Angelus (AX20E, A40E i A50E), to instrumenty z głębokim wcięciem dla łatwiejszego dostępu do wysokich pozycji. Tonare zaś (TX20E, T40E i T50E), to już dużo bardziej klasyczne, pełne akustyki.

Seria SE, to również przekrój przez bardzo wiele możliwości konstrukcyjnych i materiałów z jakich wykonano instrumenty. W propozycji PRS Guitars znajdziemy nie tylko klasyczny świerk, ale i mahoń, klon czy w końcu ovangkol, zwane inaczej amazakoe (egzotyczne drewno ozdobne o bardzo ciekawych walorach akustycznych). Podstrunnice i mostki wykonano z hebanu, a za alektronikę odpowiada Fishman GT1 Electronics.
Całość dopina wręcz bajeczne wykończenie bindingiem, rozetami i innymi “błyskotkami”. Miód na oczy i uszy!

A teraz macie okazję posłuchać jak brzmią nowe akustyki i co o nich sądzą wspomniani na samym początku artyści.

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here