Pierwsza edycja „Bass and Beat Festival” za nami

0

Piękna idea stworzenia festiwalu o takim niecodziennym charakterze zrodziła się w głowach kilku osób min. Jakuba Olejnika, dyrektora artystycznego festiwalu oraz Magdaleny Pawlik z Agencji ArtAnima – producentki.

Organizatorzy udowodnili, że można świetnie przygotować i zrealizować nowe wydarzenia o międzynarodowym zasięgu.

Na pytanie skąd pomysł na imprezę Bass And Beat Festival, Jakub odpowiedział:
Po pierwsze zaprezentowanie w różnych kontekstach stylistycznych instrumentu, którego obecność ma tak istotny wpływ na współczesną muzykę. Po drugie stworzenie kategorii brzmienia basu dało nam ogromne możliwości doboru różnych stylistycznie projektów muzycznych.”

Założenia te zostały spełnione, a kilka miesięcy temu chyba nikt nie spodziewał się, że wydarzenie zaplanowane z takim rozmachem, dojdzie do skutku i odbędzie się niemal w 100% zgodnie z założeniami.
Impreza trwała trzy dni i składała się z czterech elementów: wieczornych koncertów, konkursu na basową osobowość roku, warsztatów basowych, które prowadziły zaproszone gwiazdy i kończonych jam session we wspaniałej jazzowej restauracji Vertigo.


KONKURS

Zwycięzcą konkursu na Basową Osobowość Roku (więcej info pod adresem uptone.pl/gitara/konkurs-na-basowa-osobowosc-roku) został Wojciech Roszak (PL), drugie miejsce zajął Pawel Orlow (Białoruś) i trzecie Marcin Bobak (PL). Zapewne już niedługo o nich usłyszymy. Jurorami w konkursie byli  Wojtek Pilichowski, Jakub Olejnik, Tomek Grabowy i Jaromir Honzak.


KONCERTY I WARSZTATY

Wystąpiły wszystkie zaproszone gwiazdy, wśród których najważniejsze to Renaud Garcia-Fons – wybitny wirtuoz, Wojtek Pilichowski – jeden z bardziej rozpoznawalnych polskich basistów i Janek Gwizdała – światowej klasy muzyk. Bez wątpienia odkryciem festiwalu był koncert Jakuba Olejnika w czteroosobowym składzie z nowym projektem “The Sipmple Path” (w składzie: Jakub Olejnik, Tomasz Pruchnicki, Mateusz Maniak, Vojto Monteur) Doskonałe wyczucie, świetne kompozycje, precyzja wykonawcza, niebywały feeling!


PIĄTEK 19 maja 2017

Piątkowe koncerty otwierała Joanna Dudkowska z zespołem, najbardziej zapamiętamy fenomenalny występ Marcina Pendowskiego w ośmioosobowym składzie Pendofsky.
Ciekawe wykonanie, wybitne aranże. Na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Piątkowy dzień zamknął koncert Wojtka Pilichowskiego. Oczywiście wszystkie występy były wyjątkowe.


SOBOTA 20 maja 2017

Kolejny dzień rozpoczął się od koncertu Jaromira Honzaka – wybitnego muzyka jazzowego z Pragi, a po nim wstąpił Jakub Olejnik.

A na zakończenie francuski muzyk nazywany “Paganinim kontrabasu” w solowym koncercie kontrabasowym – Renaud Garcia-Fons.


NIEDZIELA 21 maja 2017

Niedziela rozpoczęła się od koncertu, Zawartko/Piasecki z projektem “Leć głosie”, następnie odbył się koncert laureatów konkursu na Basową Osobowość Roku.

Po krótkiej przerwie wystąpił Janek Gwizdala i na koniec fenomenalny koncert artystów z Ukrainy – kompozycje własne Igora Zakusa.


Festiwal prowadził Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny Czwórki Polskie Radio.

Pomimo iż była to pierwsza edycja festiwalu, już po frekwencji widać, że zainteresowanie było duże, a potencjał imprezy jest ogromny. Czekamy na kolejne edycje festiwalu.

Więcej informacji o Bass&Beat Festival znajdziecie na bassandbeat.pl, www.facebook.com/BassBeatFestival i pod tagiem bass & beat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj