Ortega KEIKI K2 Super Scale: sopranowe ukulele z koncertową skalą!

0
Ortega-Keiki-K2-Super-Scale-Series
Ortega Keiki K2 Super Scale Series

Jedną z nowości od Ortega Guitars na rok 2022 jest nowa seria instrumentów ukulele KEIKI K2 Super Scale. Jest to zupełnie nowe podejście do tych instrumentów, które posiadają niewielki korpus sopranowy lecz z gryfem i podstrunnicą o długości wersji koncertowej oferując tym samym znacznie większą skalę.

Instrumenty KEIKI K2SS dostępne są już na rynku w sugerowanej cenie ok. 340 PLN i oferowane w trzech wykończeniach kolorystycznych: BLUE KALEIDOSCOPE, ORANGE KALEIDOSCOPE i RED KALEIDOSCOPE. Do tego w zestawie worek-pokrowiec, elektroniczny tuner ułatwiający strojenie, pasek oraz zestaw pięciu kostek.

Keiki-K2SS-RKC

Główną zaletą nowych ukulele jest ich niewielki korpus (sopranowy) co jest idealnym rozmiarem dla dzieci i młodzieży, a z drugiej strony mamy do dyspozycji koncertową długość gryfu i podstrunnicy co przekłada się na 18 progów (wersja sopranowa ma 12) i większy zakres brzmieniowy.

Korpus, podstrunnica i mostek wykonany jest z tworzywa ABS z topem z drewna Aghatis, a gryf z drewna Okume. Takie połączenie przekłada się na stosunkowo mocne i wyraźne brzmienie i jednocześnie odporną na uszkodzenia obudowę.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj