Nowość: Dunlop Leo Nocentelli Cry Baby Mardi Gras Wah

215
Dunlop-Leo-Nocentelli-Cry-Baby-Mardi-Gras-Wah

Firma Jim Dunlop postanowiła uhonorować znanego funkowego gitarzystę Leo Nocentelli jego własnym modelem kaczki Cry Baby.

Nowy efekt wah-wah Dunlop Leo Nocentelli Cry Baby Mardi Gras bazuje na znanym i bardzo popularnym modelu Jimi Hendrix JH-1, którego Leo sam używał wcześniej przez wiele lat. W jego sygnaturze zmieniono nieco zakres częstotliwości, który wynosi tutaj 290-310 Hz na dole (pięta) i 1,4-1,5 kHz na górze (palce). 

Dunlop-Leo-Nocentelli-Cry-Baby-Mardi-Gras-Wah_front

Inspiracją dla brzmienia tego modelu był dźwięk gitary, którą Leo Nocentelli uwiecznił w utworze „Just Kissed My Baby“ swojego zespołu The Meters – teraz ten klasyczny, funkowy ton jest dostępny dla każdego nabywcy Dunlop Leo Nocentelli Cry Baby Mardi Gras Wah.

Ale dźwięk, to nie wszystko, czym charakteryzuje się ta niepowtarzalna odmiana Cry Baby! Postawiono bowiem także na rozpoznawalny wygląd: połyskująca fioletowa podstawa i platforma pedału w kolorze złotym, pokryte dodatkowymi ozdobnikami w postaci heraldycznego emblematu „fleur-de-lis“ i kolorowych napisów przyciągają oko tak samo, jak dźwięk tego przebojowego efektu wpada w ucho.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl