Nowe i wyjątkowe modele PRS Guitars Experience LTD 2018!

0

Skoro wrażenia z imprezy PRS Experience 2018 już znacie, to przyszedł czas na przedstawienie 5 wyjątkowych gitar, które Paul Reed Smith zaprezentował w miniony weekend…

Trzy z nich to konstrukcje semi-hollow (Special Semi-Hollow Limited EditionMcCarty 594 Semi-Hollow Limited i Singlecut McCarty 594 Semi-Hollow Limited), a dwie kolejne to prawdziwe perełki: Private Stock McCarty 594 “Graveyard Limited” i Experience PRS 2018 Paul’s Guitar!

Tutaj zobaczycie relację z PRS EXPERIENCE 2018: uptone.pl/gitara/wielki-sukces-imprezy-prs-guitars-experience-2018

A więc po kolei…

PRS Special Semi-Hollow Limited Edition

Gitara została w znacznym stopniu oparta na modelu Custom 22. Posiada mahoniowy korpus semi-hollow z pojedynczym otworem w kształcie f, top wykonany z klonu wzorzystego, gryf jest mahoniowy, a podstrunnica palisandrowa o promieniu 10″ i 22 progach. Menzura gitary wynosi 25″. Na osprzęt składają się blokowane klucze PRS Phase III oraz opatentowany przez PRS mostek Gen III Tremolo.

Nad brzmieniem czuwają przetworniki w układzie H/S/H. Po środku singiel PRS Narrowfield a humbuckery PRS 58/15 Multi-Tap przy mostku i gryfie. Elektronikę uzupełniają regulatory Volume i Tone, pięciopozycyjny przełącznik oraz dwa mini przełączniki typu toggle pozwalające na odłączenie cewek obydwu humbuckerów. Gitara dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych, m.in. River Blue, Autumn Sky, Fire Red Burst, Trampas Green, Aquamarine czy Antique White.

Więcej szczegółów: www.prsguitars.com/special_semi_hollow_limited_edition

PRS McCarty 594 Semi-Hollow Limited i Singlecut McCarty 594 Semi-Hollow Limited

Obie gitary serii McCarty 594 Semi-Hollow, różnią się jedynie kształtem korpusu. Jedna posiada jedno wcięcie, a druga dwa wcięcia. Instrumenty posiadają mahoniowe korpusy z pojedynczym otworem f, top z klonu wzorzystego, mahoniowy gryf oraz palisandrową podstrunnicę o promieniu 10″ i 22 progach. Menzura wynosi 24,594”. Na pokładzie instrumentów znalazł się mostek PRS 2-Piece Stoptail, a także klucze PRS Tweaked Phase III, wyposażone w dodatkowy zestaw śrub, które stabilizują przekładnię klucza. Modele dostępne są w wielu wykończeniach kolorystycznych.

PRS McCarty 594 oferują zarówno vintege’owe brzmienia humbuckerów, jak i zniuansowany, słodszy sound single-coil. Jest to możliwe dzięki opcji rozłączania cewek humbuckerów 58/15 LT przy pomocy dwóch regulatorów Tone typu push/pull. Ponado instrument posiada odrębne pokrętła głośności dla każdego przetwornika oraz trzypozycyjny przełącznik.

UWAGA: PRS Special Semi-Hollow Limited Edition oraz obydwa modele McCarty 594 nie posiadają limitu ilości egzemplarzy, ale można zamawiać je jedynie do 31 sierpnia 2018.

Więcej szczegółów:
www.prsguitars.com/mccarty_594_semi_hollow
www.prsguitars.com/singlecut_mccarty_594_semi_hollow_limited

PRS Private Stock McCarty 594 “Graveyard Limited”

Private Stock i bardzo mocno limitowana linia gitar (wyprodukowanych zostanie tylko 80 sztuk!) McCarty 594 Graveyard. Do budowy płyty wierzchniej korpusu instrumentu wykorzystano drewno klonowe pozyskane w niewielkiej ilości przez Paula Reeda Smitha z drzew rosnących na obrzeżach starego cmentarza położonego na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Daty na nagrobkach sięgają nawet 1884 roku i przynajmniej tyle samo liczyły sobie otaczające cmentarz drzewa. Zdaniem Smitha drzewa te należały do podgatunku czerwonego klonu z Michigan i pozyskane z nich drewno zbliżone jest właściwościami do drewna używanego w Gibsonach wytwarzanych w Kalamazoo w 1959 roku.

Poza unikalnym topem, Private Stock McCarty 594 “Graveyard Limited” posiada również mahoniowy korpus (z mahoniu wykonano również klapki z tyłu instrumentu), gryf z mahoniu wzorzystego, podstrunnicę z palisandru madagaskarskiego oraz klonowy binding topu i gryfu. Na podstrunnicy umieszczono 22 progi oraz wykonane z abalonu markery w charakterystycznym dla PRS kształcie ptaków. Z abalonu wykonano również umieszczony na froncie główki wizerunek orła. Instrument, pokryty cienką warstwą lakieru nitro Honey Gold, posiada wykończenie Dark Cherry Smoked Burst.

Na osprzęt złożył się mostek 2-Piece Stoptail, blokowane klucze PRS Phase III z główkami z syntetycznej kości słoniowej oraz siodełko z kości. Podobnie jak w innych modelach McCarty 594 na elektronikę składa się para humbuckerów 58/15 LT, 2 regulatory Volume i 2 Tone z opcją push/pull oraz trzypozycyjny przełącznik.

Więcej szczegółów:
www.prsguitars.com/meet_the_private_stock_mccarty_594_graveyard_limited

Experience PRS 2018 Paul’s Guitar

Ostatni już z “wielkiej piątki”, to dzieło, w którym bardzo mocno uczestniczył sam szef firmy – Paul Reed Smith. Instrument jest także mocno limitowany, a jego produkcja ograniczy się do 100 sztuk!

Gitara ta jest rezultatem najnowszych odkryć założyciela firmy w dziedzinie brzmienia. Paul osobiście dobierał elementy wyposażenia takie jak top z klonu kędzierzawego, mniejsze ptasie markery o zmienionym wyglądzie przypominającym pociągnięcia pędzla, a także wąskie cewki pickupów. Zgodnie z zapowiedzią gitara ta przynosi wyjątkowe rozwiązania poprzedzone dokładnymi badaniami vintage’owego brzmienia single-coli. Znalazły one odzwierciedlenie w sygnowanym modelu John Mayer Silver Sky wyposażonym w pickupy 635JM oraz nowych przetwornikach TCI (Tuned Capacitance and Inductance), które znalazły się na pokładzie modelu Paul’s Guitar. Dwa mini przełączniki toggle umieszczone między pokrętłami Volume i Tone umożliwiają odłączanie cewek humbuckerów i uzyskanie pełnego brzmienia single coil.

“Nie wystarczy powiedzieć, że lubię najnowszą wersję mojej gitary – mówi Paul Reed Smith. Ja ją po prostu uwielbiam. Dzięki nowym przetwornikom, mini przełącznikom i normalnego trzypozycyjnego przełącznika, mogę przejść z mocnego brzmienia pickupu przy mostku do bardzo czystego (jesteś w stanie usłyszeć każdą nutę), krzykliwego przetwornika pod gryfem. To bardzo muzyczny i użyteczny setup. Gitara posiada zarówno czyste, żwawe brzmienie single-coil, kiedy rozłączysz cewki, jak i pełną jakość pickupów soapbar kiedy przełączysz ją w tryb humbuckerów.”

Więcej szczegółów: www.prsguitars.com/experience_prs_2018_pauls_guitar

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj