Nowe i piękne basy w serii SR Premium od Ibaneza!

1
Ibanez_SR_Premium-SR1350B-SR1355B-SR1356B-new-2023

Wśród wielu nowości zaprezentowanych przez japońską firmę Ibanez Guitars znalazła się także nowa linia basów w serii SR Premium. Trzy modele w pięknym wykończeniu Dual Mocha Burst Flat (DUF) dostępne są w wersji cztero, pięcio i sześciostrunowej. Przyjrzyjmy się im bliżej…

Ibanez SR1350B (czterostrunowa), SR1355B (pięciostrunowa) i SR1356B (sześciostrunowa) to nowa linia basów w serii SR Premium od japońskiego giganta na rok 2023 rok w pięknym kolorze Dual Mocha Burst Flat. Gitary wyglądają niezwykle elegancko i na pierwszy rzut oka widać, że każdy szczegół jest dopracowany. Od 30 lat SR oferuje basistom nowoczesną alternatywę. Dzięki ciągłej popularności Ibanez nieustannie stara się odpowiadać na szersze potrzeby różnych graczy przy różnych budżetach. Ale bez względu na specyfikację serce jest takie samo – SR nadal ekscytuje gładkim, szybkim gryfem, lekkim korpusem i doskonale dopasowaną elektroniką.

Ibanez_SR1355B_DUF
Ibanez SR1355B-DUF

Nie inaczej jest w przypadku nowych modeli, które jak zapewnia producent, oferują specjalnie wyselekcjonowane drewno, wysokiej klasy elektronikę, markowy osprzęt oraz precyzję wykonania. Te wszystkie składowe sprawiają, że nowe instrumenty oferują nie tylko oszałamiający wygląd ale przede wszystkim bardzo dobrą grywalność, która będzie wspierała Wasz proces twórczy.

Ibanez_SR1350B_DUF

Skupmy się teraz na szczegółach…

  • Korpus nowych basów wykonany został z Afrykańskiego Mahoniu, który zapewnić ma bogaty i mocny środek oraz dół. Top wykonany został pięknie skomponowany z połączenia orzecha, panga panga i klonu. Całość doskonale ukazuje słoje drewna i na żywo robi niesamowite wrażenie. 
  • Na topie zamontowano mostek MR5S, z regulowanymi siodełkami do zmiany rozstawu strun w zakresie +/- 1,5 mm. Dzięki temu każdy basista dostosuje rozstaw strun do swoich potrzeb.
  • 5-częściowy gryf Atlas wykonano z drewna Panga Panga i Purpleheart zapewniając tym samym dobrze zbalansowany atak dźwięku i ton z bogatym sustainem. Gryf wyposażono w pręty wzmacniające KTS™ TITANIUM, co zwiększa jego stabilność i dodaje sustainu.
  • Podstrunnica z drewna Panga Panga charakteryzuje się pięknym usłojeniem drewna i oferuje dynamiczny dół i środek, wraz z ostrym atakiem w górnym zakresie.
  • Progi Premium Fret Edge Treatment zapewniają super gładkie i komfortowe odczucia.

Ibanez_SR1350B_DUF

Elektronika…

  • Pickupy Nordstrand ™ „Big Single” oferują tyle “mięsa” ile można zmieścić w pickupie typu “mydełko”. Brzmienie jest mocne, pełne i agresywne, a jednocześnie zachowuje klarowność znaną z pickupów typu single coil.
  • Ibanez Custom Electronics 3-pasmowy EQ to najnowsze udoskonalenie koncepcji prostej, bezpośredniej, rozsądnej kontroli EQ. Boost i Cut dla kontroli środkowej są skoncentrowane na nieco innych częstotliwościach, co jest innowacją, która zapewnia wstępnie ustawiony zakres najkorzystniejszych tonów basowych. Precyzyjna regulacja tonalna, w tym przełącznik do wyboru trybu pasywnego. Kiedy obejścia EQ są aktywowane, pokrętło regulacji tonów wysokich staje się globalną regulacją tonów dla obwodu pasywnego.

Nowe basy są już dostępne w sprzedaży w cenach:

  • Ibanez SR1350B – ok. 6.600 PLN
  • Ibanez SR1355B – ok. 6.900 PLN
  • Ibanez SR1356B – ok. 7.300 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj