Nowe gitary D’Angelico: Deluxe Brighton, Premier Bedford i Excel 59

0

Firma D’Angelico prezentuje trzy nowe modele gitar elektrycznych, które pojawią się na rynku w roku 2021. Są nimi: Deluxe Brighton, Premier Bedford i Excel 59

Pierwszy z nich to D’Angelico Deluxe Brighton – konstrukcja solid body jesionowym korpusem i klonową nakładką oraz trzyczęściową, klonową szyjką wklejaną przez całą długość korpusu. Podstrunnica to heban z 22 progami i promieniu 14″. Układ elektryczny stanowią dwa humbuckery Seymour Duncan Seth Lover z osobną regulacją głośności i barwy.

Drugi nowy model to D’Angelico Premier Bedford SH o korpusie semi-hollow z długim otworem rezonansowym wzdłuż górnej krawędzi korpusu. Zamontowano w nim dwa przetworniki single coil Duncan Designed TE-103 w pozycji przy gryfie i na środku, natomiast przy mostku umieszczono humbucker Duncan Designed MH-102.

Trzecia propozycja powinna szczególnie zainteresować fanów gitary jazzowej. D’Angelico Excel ‘59 to model hollow body sięgający do samych korzeni nowojorskiej marki. Boki i spód korpusu wykonano ze sklejki z wzorzystego klonu, a płytę wierzchnią ze sklejki świerkowej. Do tej gitary dobrano parę przetworników Seymour Duncan Great Dane P90.

Więcej szczegółów
https://dangelicoguitars.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here