Nowe gitary basowe od Dean Guitars

0

Spośród nowości na 2019 rok, dziś przedstawimy Wam dwie gitary basowe ze stajni Dean Guitars. Dean Edge Select 4 String Burled Poplar SN oraz Dean Edge Pro Select 4 Walnut SN, to instrumenty na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę chcąc zaopatrzyć się w ciekawy i bardzo dobrze wykonany bas.

Dean Edge Select 4 String Burled Poplar SN

Gitarę wyposażono w mahoniowe body i klonowo-orzechowy gryf typu Bolt-On. Instrument dostępny jest w wersjach 4, 5 i 6 strunowych napędzanych przez znakomite pasywne przetworniki DMT Series Passive Soapbar nadające instrumentowi ciekawe i w mojej ocenie, subtelne brzmienie.

Gitara posiada skalę 34″ (863mm), promień podstrunnicy 12″ (305mm) wykonanej z Pau Ferro, na której to znalazły się perloidowe znaczniki w kształcie klasycznych kropek.
Producent umożliwił manipulowanie kilkoma parametrami: Bridge Vol, Neck Vol, LOW MID HIGH.
Całość wykończona jest w klasycznej satynie, co jedynie podkreśla piękno usłojenia drewna, z którego została wykonana.

Więcej o modelu: https://www.deanguitars.com/query?upc=818896020589

Dean Edge Pro Select 4 Walnut SN

Drugim instrumentem jest bliźniaczo podobny bas wykonany z jesionu z klonowym gryfem typu Bolt-On i tym samym klasycznym wykończeniem Satin Natural.
Podobnie jak gitara powyżej, ta również dostępna jest w wersjach 4, 5 i 6 strunowych napędzanych przez te same pasywne przetworniki DMT Series Passive Soapbar.

W niej również znajdziemy takie parametry jak skalę 34″ (863mm), promień podstrunnicy 12″ (305mm) wykonanej tym razem z hebanu, na której to znalazły się perloidowe znaczniki w kształcie klasycznych kropek.
Manipulacja brzmienia odbywa się dzięki: Bridge Vol, Neck Vol, LOW MID HIGH.

Więcej o modelu: https://www.deanguitars.com/query?upc=818896020541

Oba instrumenty wyposażono w preamp DMT 3 band active EQ.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.deanguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here