Nowe akustyki od Dean Guitars – Espana oraz St. Augustine!

0

Dean Guitars słynie przede wszystkim z produkcji gitar elektrycznych i na tym polu odnosi spore sukcesy. Niemniej jednak należy pamiętać o bardzo porządnych instrumentach akustycznych i elektroakustycznych, jak choćby te z serii Exhibition czy Performer. I choćby dlatego warto się przyjrzeć nowym modelom opatrzonym skrzydlatym logo. A jest na co popatrzeć…

Mowa tu o czterech modelach, choć gwoli ścisłości tylko dwa z nich opatrzone są wspomnianym skrzydlatym logo – chodzi o instrumenty serii St. Augustine. Top świerkowy, boki i tył z litego mahoniu, gryf również mahoniowy, podstrunnica z palisandru. Różnice? Jedna z nich wyposażona jest w układ elektroniczny Fishman Isis+, ponadto jej korpus jest z cutaway’em (Solid Wood Dread CAW TSBS). Druga (Dreadnought Solid Wood SN) tych opcji nie posiada. Obie warte uwagi ze względu na bardzo wysokiej jakości wykonanie.

Dwa pozostałe modele opatrzone logo w postaci przeciągniętego “D” to instrumenty klasyczne z serii Espana. Pierwszy wykonano z cedru (top), mahoniu (korpus i gryf) oraz palisandru (podstrunnica). Dodano cutaway oraz elektronikę DMT G05 z Tunerem. Pełna nazwa modelu brzmi ESPANA CLASSICAL PLUS CUTAWAY SOLID TOP A/E – GLOSS NATURAL.

Drugi model klasyczny to ESPANA FULL SIZE CLASSICAL – CLASSIC BLACK. Wykończona w czerni, a wykonana z mahoniu (korpus i gryf) świerku sitka (top) oraz czarnego orzecha (podstrunnica). Instrument nie posiada ani cutawaya ani elektroniki.

Więcej szczegółów:
Producent: www.deanguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj