NAMM2019: Czy MXR zamierza wydać efekt z sygnaturą Green Day?

0

Firma Jim Dunlop, właściciel marki MXR póki co milczy jednak wokalista i gitarzysta zespołu Green Day – Billie Joe Armstrong, zaprasza na NAMM Show 2019, chwaląc się wyjątkowym efektem MXR Dookie. Czy poznamy go podczas zbliżającej się wielkiej imprezy muzycznej?

Nazwa Dookie nie jest przypadkowa i wszystko zaczyna składać się w logiczną całość. Kalifornijski zespół Green Day wydał 25 lat temu album o tej właśnie nazwie, który był wielkim sukcesem zespołu i sprzedał się w nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy. Był to przełomowy moment w zawrotnej karierze zespołu.

Grafika na nowym efekcie jest dokładną kopią okładki albumu “dookie” tak więc możemy spodziewać się jubileuszowego efektu marki MXR z okazji 25-lecia wydania kultowego albumu.

Jeśli chodzi o sam efekt to jego kontrola wydaje się być bardzo klasyczna. Znajdziemy na nim 4 podstawowe pokrętła: OUTPUT, GAIN, BLEND, TONE oraz centralnie umieszczony przycisk SCOOP. Chodzą plotki, że efekt ten został zbudowany w oparciu o wzmacniacz Marshall Plexi 1959SLP, którego Joe Armstrong używał właśnie podczas tworzenia albumu Dookie.

Czekamy zatem z nadzieją i niecierpliwością… 🙂

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

Przypomnijmy sobie cały album! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here