NAMM2018: Gamechanger Audio prezentuje efekt Plasma Pedal

0

Powiem Wam szczerze, że to co zaprezentowała firma Gamechanger Audio, to jakiś cholerny kosmos! Plasma Pedal rozwala mózg nie tylko brzmieniem, ale i samą technologią działania. Łącząc ksenon, prąd elektryczny i dźwięk, Gamechanger Audio chyba ponownie chce zawalczyć o pierwsze miejsce na tegorocznych Namm Show. Zatem czym jest Plasma Pedal?

Jeśli poszukiwaliście niczym nieograniczonego brzmienia, absolutnie naturalnego podejścia do fizyki i mega efektów wizualnych, to chyba lepiej nie mogliście trafić.
Zaznaczam, że pojęcia nie mam, ile to cudo będzie kosztowało – lecz wydaje się być to pytaniem zdecydowanie drugorzędnym.

Plasma Pedal to efekt wykorzystujący znane od lat zjawiska fizyczne, takie jak wyładowania elektryczne w środowisku gazowym. W tym przypadku gazem jest jeden z gazów szlachetnych, czyli ksenon, który inżynierowie z Gamechanger Audio zamknęli w tubie, a po obu jej końcach umieścili przewodniki elektryczne. Jako że ksenon jest gazem świetnie przewodzącym prąd elektryczny, a w dodatku jego właściwości świetlne dobrze znane są chociażby z niektórych żarówek, to firma wykorzystała go jako “generator” brzmienia. Widzicie jakieś powiązanie? Bo ja nie…

Wszystko polega na tym, że gitara, jako główne źródło sygnału, powoduje wyładowania ksenonu, które zamieniane są z powrotem na dźwięk. Taka reakcja charakteryzuje się szybkimi, czułymi i niezwykle ciężkimi zniekształceniami brzmieniowymi. Warto wiedzieć, że ksenon jest bierny chemicznie oraz słabo przewodzi energię cieplną. Zatem czy jest to bezpieczne? Zaręczam, że tak.
Ale co mi z tego podniecania się teorią. Posłuchajcie sami!!!

Więcej info:
Producent: www.gamechangeraudio.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here