NAMM2018: Cort B6 Plus AS – nowy sześciostrunowy bass serii Artisian

0

Południowokoreańska firma Cort ogłosiła wydanie elektrycznej gitary basowej B6 Plus AS – nowego sześciostrunowego modelu, który dołącza do znakomitej serii Artisan.

Podobnie jak pozostałe produkty z serii Artisan, B6 Plus AS kładzie nacisk na wysokiej jakości materiały i komponenty, jednak oferuje stosunkowo przystępną cenę w wysokości 899,99$.

Bas ma konstrukcję typu “bolt-on” i, jak mówi Cort, “oferuje nowoczesność, przy jednoczesnym zachowaniu wierności klasycznym komponentom i funkcjom w instrumencie, który reprezentuje oba te światy”.
W gitarze wykorzystano przetworniki Bartolini MK-1 z 3-pasmowym korektorem Markbass co sprawia, że instrument brzmi absolutnie wyjątkowo.

Cort nie szczędził również na drewnie i osprzęcie. W gitarze znajdziemy takie gatunki drewna jak orzech czy panga panga, z której wykonano podstrunnicę.
Całość prezentuje się rzeczywiście wyjątkowo dobrze, a za cenę 899,99$ będzie to znakomity kąsek dla fanów marki i hobbystów poszukujących instrumentu zbudowanego z wyjątkowych komponentów – przede wszystkim egzotycznego drewna.

Więcej info:
Producent: www.cortguitars.com
Dystrybutor: www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here