NAMM 2020: Powrót do korzeni, czyli potężny wzmacniacz basowy EBS 802!

0

EBS wraca do korzeni i podczas NAMM Show 2020 pokazuje potężny wzmacniacz basowy EBS 802 – High Dynamics Linear Bass Amp, który z pewnością będzie flagową konstrukcją szwedzkiego producenta.

Moda na małe, mobilne, kompaktowe, przenośne… wciąż trwa, czego świadkami jesteśmy także podczas tegorocznych NAMM Show. Jednak firma EBS postanowiła iść tym razem za głosem serca, dokładnie w drugą stronę. Powrót do korzeni to z pewnością odważny ale też bardzo dobry krok. Dlaczego?

Po pierwsze w ofercie tego producenta znajdziemy już całkiem sporo kompaktowych i lekkich rozwiązań opartych na wzmacniaczach klasy D, a po drugie miłośników potężnych “analogowych” wzmacniaczy, które możemy zamontować w racku wcale nie brakuje, a jakby o nich się trochę zapominało. Oczywiście sama waga i gabaryty to nie wszystko ale chodzi właśnie o samą konstrukcję.

Mimo, że konstrukcje wzmacniaczy basowych klasy D stanowią zdecydowaną większość jaką znajdziemy dziś na rynku to wciąż słyszy się wiele opinii, że nie są one w stanie przekazać w 100% fizycznych doznań i organicznej reakcji jak porządnie zbudowany półprzewodnikowy wzmacniacz. Firma EBS właśnie to zmienia prezentując swoje najnowsze dzieło w postaci modelu ESB 802 – High Dynamics Linear Bass Amp.

Jak twierdzi sam producent, zamontowany w tej konstrukcji przedwzmacniacz jest najbardziej wszechstronnym ze wszystkich produkowanych do tej pory wzmacniaczy EBS.

Panel frontowy oferuje szereg bardzo szczegółowej korekcji EQ, umieszczonej w środkowej części. Poza rozbiciem korekcji środka na tony niskie i średnie to zarówno przy kontroli basów i tonów wysokich dostajemy przełącznik zmieniający częstotliwość odniesienia tych filtrów.  Tak rozbudowany EQ ma sprawić, że ​​EBS 802 będzie mógł sprostać wymaganiom 5- i 6-strunowych basistów, i można go dostosować do każdego stylu muzycznego. Regulacja BRIGHT uzupełnia sekcję EQ i działa prawie jak regulacja głośności dla głośnika wysokotonowego. Dalej mamy sekcję DRIVE i VOLUME, a także włącznik STANDBY i POWER

Po prawej stronie znajduje się wejście instrumentalne, dalej podbicie (BOOST) dla tonów Lo i Hi. Następnie GAIN, kompresor/limiter i jego aktywowanie.

Z tyłu wzmacniacza znajdziemy podwójne, zbalansowane wyjścia XLR – PRE EQ i POST EQ. Wejście dla 4-przełącznikowego kontrolera nożnego (np. EBS RM-4), dzięki któremu możemy aktywować takie funkcje jak: Mute, Drive, Character, Filters. Dalej pętla efektów czyli SEND i Return, Tuner Out i Line Out. Poniżej dwa wyjścia na kolumny.

EBS 802 mieści się w 19-calowej obudowii typu rack i jest w całości wyprodukowany w Szwecji.

Wkrótce producent ma przekazać nam więcej szczegółów na jego temat, a jeśli jesteście nim zainteresowani to zapraszamy do kontaktu z firmą Music Dealer, która jest dystrybutorem marki EBS w Polsce.

Więcej szczegółów
Producent: https://ebssweden.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here