NAMM 2020: Laney wprowadza nową serię wzmacniaczy Cub-Super

0

Nowa seria Laney Cub-Super, to produkty przeznaczone dla gitarzystów poszukujących lampowego brzmienia w bardzo kompaktowej formie. W serii znalazły się zarówno comba gitarowe, kolumny jak i flagowy wzmacniacz typu head Laney Cub-SuperTop.

Zacznijmy jednak od kolumn.
Laney proponuje dwa pasywne modele: Laney Cub 112 i Laney Cub 212. Łatwo się domyślić, że różnica polega na mocy wyjściowej oraz ilości głośników. I tak w 112 znalazł się jeden głośnik o średnicy 12″, a w 212 dwa takie głośniki. Kolumny wyposażono w standardowe gniazda gitarowe. Wszystko upakowano w kompaktowych obudowach wpisujących się w design całej serii Cub-Super.

Comba gitarowe Laney Cub-Super, to dwa modele o różnej mocy.
Laney Cub-Super10 jest najmniejszym wzmacniaczem w serii. W obu modelach producent zastosował znany z linii Black Country Custom i efektu SECRETPATH algorytm pogłosu, co wydaje się być świetnym zabiegiem.
Tak czy inaczej wzmacniacz (Cub-Super10) posiada dwie lampy preamp 12AX7 oraz jedną na wyjściu EL84.
Na panelu korekcji znajdziemy prosty equalizer i kilka potencjometrów, czyli generalnie standard. Moc tego maleństwa to 10 W z możliwością obcięcia do 1 W.

Bliźniaczo podobny wzmacniacz Laney Cub-Super12 ma moc 15 W z tą samą opcją obcięcia do 1 W. Konstrukcja wykorzystuje dwie lampy preamp 12AX7 oraz dwie mocy EL34.
Na pokładzie combo znajdziemy FX Loop, Reverb i oczywiście korekcję.

Flagowym produktem serii jest natomiast head o nazwie Laney Cub-SuperTop.
Ta niewielkich rozmiarów głowa gitarowa lampowej konstrukcji oferuje moc 15 W z tym samym obcięciem do 1 W.
Wzmacniacz wyposażony został we wszystkie elementy zawarte w powyższych wzmacniaczach, zatem mamy w nim FX Loop, efekt pogłosu i inne.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.laney.co.uk
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj