NAMM 2020: Absolutnie prestiżowa gitara Gretsch Limited Edition Penguin

1

Gitara Gretsch Limited Edition Penguin, to rzadki przykład instrumentu, w którym zawarto całą wielkość historii we współczesnej skórze. Lata ’50, do których nawiązuje Penguin wpisują się zarówno w brzmienie jak i wizualną część instrumentu.

Gretsch Limited Edition Penguin wyposażono w bardzo wiele nawiązań do wspaniałych w muzyce lat ’50 ubiegłego wieku. Poza popularnym mahoniem, który stał się bazą do budowy gitary, jej uroda i wyposażenie nie pozostawiają pytań bez odpowiedzi.
Otóż w instrumencie pojawiają się znakomite, wręcz oszałamiające przetworniki TV Jones TV Classic z trójpozycyjnym przełącznikiem ich wyboru. Na ogromny zachwyt zasługuje również tzw. hardware, a w tym mostek Rocking Bar Bigsby B3C, klucze Grover Imperial i wiele innych.
Pełną specyfikację znajdziecie w linku Gretsch Limited Edition Penguin.

Oczywiście nie może zabraknąć choćby kilku słów o urodzie tego nietaniego instrumentu.
Gitarę wykończono w kolorach Smoke Gray/Violet Metallic. Wyposażono ją w bardzo wiele elementów ozdobnych, które bardzo wyraźnie podpowiadają nam z jakim instrumentem mamy do czynienia.

Co do ceny instrumentu, to rzeczywiście trzeba przyznać, że do tanich to ona nie należy. Za ten model producent życzy sobie 2999,99 $.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.gretschguitars.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here