Najnowsze modele gitar Paul Reed Smith na 2022!

698
PRS Orianthi Private Stock SE Standard 24-08
PRS Guitars: Orianthi Private Stock & SE Standard 24-08

Dopiero co widzieliśmy oficjalne ogłoszenie modelu PRS SE Silver Sky, firmowanego przez Johna Mayera, a już docierają do nas kolejne gitarowe nowości z obozu PRS Guitars!

PRS Orianthi Private Stock to limitowany, ekskluzywny instrument sygnowany przez Orianthi Panagaris, wykonany z najwyższą pieczołowitością, z najlepszych materiałów i komponentów. 

Korpus z litego mahoniu, z wypukłą nakładką z wzorzystego klonu, wykończony jest w hipnotyzującym kolorze Blooming Lotus Glow; wklejany mahoniowy gryf o profilu Pattern Thin przykryty jest palisandrową podstrunnicą z 24 progami i kwiecistym wzorem Lotus Vine, który dopełnia inkrustacja orła na główce i symboliczne „O“ na płytce pręta napinającego szyjkę.

PRS PRIVATE-STOCK-ORIANTHI-LIMITED-EDITION
PRS PRIVATE STOCK ORIANTHI LIMITED EDITION

Model wyposażono w parę przetworników PRS 58/15 z pięciopozycyjnym przełącznikiem i wspólną regulacją głośności oraz barwy. Pozostały osprzęt stanowią blokowane klucze PRS Phase III oraz mostek tremolo PRS Patented Gen III. Dla zainteresowanych zakupem, cena za to gitarowe dzieło sztuki to „zaledwie“ 12 tysięcy euro.

Model PRS 24-08 w linii S2 oraz SE

PRS-SE-STANDARD-24-08-i-PRS-S2-CUSTOM-24-08
PRS SE STANDARD 24-08 & PRS S2 CUSTOM 24-08

W przystępniejszych cenowo liniach instrumentów Paul Reed Smith pojawiły się modele S2 Custom 24-08 oraz SE Standard 24-08. Współdzielą one tę samą konfigurację przetworników HH (w modelu S2 są to pickupy PRS 24-08, w przypadku SE jest to ich tańszy odpowiednik o nazwie TCI “S“), połączonych 3-pozycyjnym przełącznikiem, wzbogaconym o dwa dodatkowe mini-przełączniki do indywidualnego rozłączania cewek.

Dzięki temu poprzez różne kombinacje przetworników każda z tych nowych gitar jest w stanie dostarczyć 8 różnych brzmień (a taki system przełączników był pierwotnie montowany wyłącznie w najwyższej linii Private Stock). Sugerowana cena detaliczna PRS S2 Custom 24-08 to 1929 USD, a PRS SE Standard 24-08 ma kosztować 729 USD.

Przetworniki akustyczne PRS-Voiced Fishman Sonitone Pickup System

PRS-SE-Acoustics-FISHMAN-SONITONE-PICKUP

Elektroakustyczne gitary z linii PRS SE, w tym modele P20E Tonare ParlorT40E Tonare Grand, a także Angelus Cutaway: A40E, A50E i A60E, wyposażono w nowy system przetworników Sonitone firmy Fishman, specjalnie dostosowany do instrumentów marki PRS. Ma on dawać ciepły, organiczny ton, który pozwala wydobyć na wierzch naturalne, akustyczne brzmienie instrumentu. Posłuchajcie próbek brzmienia poniżej!

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com/blog/new_2022_models
Dystrybutor: https://fxmusic.pl