Nagrywanie gitary elektrycznej? Z odpowiedzią przychodzi Bartosz BazOk Zelek

1

Już jakiś czas temu postanowiliśmy korzystać z wiedzy osób, które ze swojej pasji zrobiły również użytek rzeszom muzyków i artystów na całym świecie. Jednym z takich jest BazOk. Koleś wie dużo, a nawet więcej o nagrywaniu w domu i w studio. Tym razem odpowie na pytanie: jak nagrać gitarę w domu i skonfigurować interface!

Nagrywanie w domu to nie taka prosta sztuka jak się wielu wydaje. Do nagrania w dobrej jakości nie wystarczy przedpotopowy Kasprzak i wbudowany w  nim mikrofon.
Aby dokonać dobrych, czystych nagrań, potrzebne jest pewne zaplecze sprzętowe, ogrom chęci i spora dawka wiedzy. I tu z pomocą przychodzi nasz internetowy przyjaciel, Bartek!

O poczynaniach tego znakomitego Videoblogera pisaliśmy już w artykule Czym jest miarodajny test? JOYO BanTamP AtomiC w rękach BazOk, w nim właśnie Bartek testował jeden ze wzmacniaczy. Nie ukrywamy, że BazOk zachwycił nas świetnym podejściem do tematu, toteż postanowiliśmy wrzucać Jego filmy, czerpiąc garściami z wiedzy którą posiada.

W filmie o nagrywaniu gitary, Bartek porusza szereg naprawdę potrzebnych i ciekawych kwestii związanych z trudnościami w sztuce recordingu i tym samym poradzenia sobie z mnogością ustawień interfacu, uruchomieniem VST, czy użyciem metronomu. Wyjaśnia również czym jest latencja i jak ją ustawić?

Zachęcamy do obejrzenia filmów. Pierwszy z serii znajdziecie pod tym zdaniem. Pamiętajcie, że Bartek tworzy całe ich serie, toteż wytrwale czekajcie na kolejne części związane z tematem!!!

1 KOMENTARZ

 1. witam
  dla ciebie jest wszystko takie proste ja przesluchalem wszystkich 3 lekcji i nic moi nie dziala
  bardzo bym prosil o szczegolowe info jz kad scigac programy i jak je dowawac np. perkusje
  no i gitary tez wogole nie slysze w sluchawkach
  jednoczesnie informuje ze mam interfejs z wejsciem instrumentalnym
  prosze o info jak to wszystko skonfiguroac takl krok po kroku
  pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj