MXR M296 Classic 108 Fuzz (MINI): wielkie serce w kompaktowym wydaniu!

0

Kontynuując tegoroczny trend miniaturyzacji wielu popularnych efektów, marka Jim Dunlop pokazała model MXR M296 Classic 108 Fuzz, nawiązujący do swojego większego pierwowzoru oznaczonego symbolem M173.

Na pierwszy rzut oka w nowym MXR M296 Classic 108 Fuzz widzimy dokładnie te same gałki i przycisk BUFFER co w oryginalnym M173, w lekko przekonfigurowanym (zmniejszonym) panelu sterującym. Taka idea przyświecała producentowi przy jego tworzeniu. W miniaturowej, metalowej obudowie zamknięto dokładnie to samo brzmienie, jednak pozwalając wam zaoszczędzić trochę cennego miejsca w pedalboardzie.

Podobnie jak u poprzednika znajdziecie ten sam, legendarny tranzystor BC-108, który jest sercem całego urządzenia. Zmianie uległo umiejscowienie gniazd IN/OUT, które znajdują się po bokach efektu. Wejście na zasilacz nadal jest na tylnym panelu i należy pamiętać, że jest to jedyna możliwość napędzania tego urządzenia. W zminiaturyzowanej wersji, z oczywistych względów zabrakło miejsca na baterię 9V, którą mamy u większego brata. Urządzenie oczywiście posiada wbudowany True Bypass. Wszystko made in USA 🙂

Na plus także cena nowego efektu. Ta w M296 zaczyna się już od ok. 430 zł podczas gdy M173 kosztuje od ok. 630 zł.

Który zatem wybrać? Decyzja należy do Was! 😉

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here