MXR Deep Phase – godny następca Phase 90?

0
MXR-Deep-Phase-M279
MXR Deep Phase (M279)

Firma MXR właśnie ogłosiła premierę nowego efektu gitarowego o nazwie Deep Phase, wzorowanego na pomarańczowym klasyku z lat 70-tych, czyli Phase 90.

Charakterystyczne brzmienie Phase 90 – pierwszego efektu sprzedawanego przez MXR, dzięki któremu firma wyrobiła sobie markę na całym świecie – można usłyszeć na niezliczonych płytach, od Eddiego Van Halena i Jimmy’ego Page’a po Paula Gilberta i Zakka Wylde’a. 

Teraz jego układ zmodyfikowano na potrzeby naszych czasów i zamknięto w znacznie mniejszej obudowie. MXR Deep Phase M279 ma oferować krystalicznie czysty dźwięk z wycofanym pasmem środkowym oraz dynamiczną reakcją na sposób gry.

MXR-Deep-Phase

Zamiast jednej dużej gałki historycznego pierwowzoru, w Deep Phase mamy dwa mniejsze potencjometry Speed i FDBK, regulujące odpowiednio prędkość (częstotliwość) oraz sprzężenie zwrotne modulacji (intensywność efektu). Dodatkowo przyciskiem Mode II możemy zdublować ilość stopni modulacji z 4 do 8, uzyskując jeszcze bogatszą teksturę dźwięku.

Ze względu na miniaturowe rozmiary MXR Deep Phase nie pomieści w swoim wnętrzu baterii 9 V, wobec czego musi być zasilany odpowiednim zasilaczem zewnętrznym. Na razie efekt można zamówić jedynie w przedsprzedaży, w cenie 129 USD.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj