Martin D Jr. 2E – gitara jak marzenie

0

Już od wielu lat zakochany w gitarach Martin, zamierzam zaopatrzyć się w jeden z modeli tej bezkompromisowej w budowie instrumentów firmy. Znana z niebywałej staranności i sygnatur marka, pozostaje na najwyższych pozycjach wśród producentów najlepszych gitar na świecie.

mar2Tytułem wstępu, trzeba jednak dodać, że instrumenty Martin nie należą do najtańszych. Niemalże za każdy model zapłacimy spore pieniądze, jednak Martin Guitars nie pozostawia złudzeń… Ich instrumenty są najlepsze, a jeśli nie każdemu przypadną do gustu, to należy przyznać, że wykonane są perfekcyjnie. I podobnie sprawa się ma z nowym modelem z serii Junior – Martin D Jr. 2E Sapele.
Nowy junior jest gitarą niby dla początkujących, jednak postrzeganie tej grupy odbiorców przez samą firmę, wydaje się być delikatnie przekłamane. Rozumiem interpretację budowniczych, lecz sam rozmiar gitary nie stanowi jeszcze o doświadczeniu gitarzysty i jego umiejętnościach. Nie wolno przecież zapomnieć o ludziach z mniejszymi dłońmi, o mniejszych posturach. To właśnie dla nich, gitara z serii junior może okazać się zbawieniem.
Martin D Jr. 2E wykonany jest z mahoniu sapeli – afrykańskiej odmiany tego gatunku drzewa. Rysunek drewna jest wprost niebiański – lekko pomarańczowy, z wyraźnymi przebłyskami jest jednocześnie niebywale wytrzymały na wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia.
Mahoń ma również jeszcze jedną cechę – pięknie się starzeje, nabierając pełnię brzmienia.
Dlatego też, instrumenty mahoniowe sprzed dziesiątek lat bardzo cenione są na rynku, osiągając zawrotne kwoty na wszelakich aukcjach.

Martin stworzył gitarę piękną, ale i instrumentalnie genialną.
Niby w niej nic nowego, niby nic zaskakującego, lecz dbałość o każdy detal sprawia, że będzie to instrument zaliczany do wybitnych.
Jeśli chcielibyście poznać parametry instrumentu, zapraszam was na stronę producenta.
www.martinguitar.com lub po pełną ofertę gitar Martin na stronę polskiego dystrybutora www.gama.gda.pl

A teraz zapraszam was do obejrzenia i wysłuchania, co takiego do powiedzenia ma nowy Martin Dreadnought Junior 2E Sapele

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj