Kris Rank i jego miłość do Hartke

362

Kiedy ktoś uznany w świecie muzyki sięga po konkretną markę produktów, warto przyjrzeć się jego wyborom. Dziś na tapecie Kris Rank, młody gitarzysta basowy zespołu Next To None.

Next To None 11.04.2017 Session
Herten – Zeche Ewald, Germany

Kris, to muzyk z krwi i kości. Już w bardzo młodym wieku rozpoczął swoja przygodę z gitarą elektryczną. W późniejszym czasie przesiadł się z elektryka na gitarę basową. I tak, do dnia dzisiejszego zachwyca młode pokolenie swoją mocną i bardzo rytmiczną grą w zespole Next To None, należącego do gatunku Progressive Metal.
Kris, jak każdy muzyk, posiada swój mały arsenał sprzętowy. Jego wybór głównie padł na markę Hartke, należącą do większej firmy znanej pod nazwą Samson Technologies.

Kolumna basowa – HyDrive HX410

Idąc tropem Hartke, Kris postawił na wzmacniacz HyDrive HX410. To konstrukcja przemyślana. Bez zbędnych wodotrysków i ceregieli oferuje to, co najważniejsze dla muzyka – brzmienie oraz moc.
Wykorzystanie utwardzonego papieru oraz aluminium, sprawiło że HyDrive HX410 to konstrukcja niebywale wytrzymała. Stosunek mocy do masy urządzenia powala na kolana.
Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii wspomnianego utwardzonego papieru, membrana wytrzymuje ogromne obciążenia, dając jednocześnie klarowne i ciepłe brzmienie.
Kolumna Hartke HX410, posiada cztery 250-watowe 10-calowe przetworniki HyDrive z hybrydowymi membranami stożkowymi i magnesami neodymowymi, oferując łączną moc wynoszącą 1000 watów. Czy coś więcej potrzeba basiście typu Kris Rank?

Więcej o produkcie dowiecie się ze strony producenta www.samsontech.com lub dystrybutora www.aplauzaudio.pl

Wzmacniacz basowy typu Head – LH1000

Konstrukcję LH1000, to wykorzystanie przedwzmacniacza Class-A opartego na lampie 12AX7 oraz tranzystorowego stopnia mocy. Dzięki zastosowaniu półkowej korekcji barwy w paśmie tonów wysokich i niskich, head świetnie oddaje ciepłe brzmienie. Jeśli natomiast potrzebujemy agresywniejszych jasnych brzmień, do dyspozycji pozostaje nam filtr Brite.
LH1000 doskonale uzupełnia się z kolumnami głośnikowymi HyDrive. Stanowiąc serce basowego brzmienia, wraz z kolumną daje muzykowi niemalże nieograniczone możliwości brzmieniowe. Metalowa obudowa w standardzie rack 19” i wysokości 2U, a także stalowa ściana przednia oraz wytrzymałe uchwyty dowodzą, iż ten wzmacniacz jest stworzony na trasy koncertowe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.samsontech.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.aplauzaudio.pl

Preamp/Overdrive – Hartke Bass Attack 2

Klasyczny Preamp i Overdrive w jednym. Overdrive jest efektem mocnym, wręcz chwilami porażającym swoim charczeniem. Na pokładzie Hartke Bass Attack 2 znajdziemy podstawowe manipulatory modyfikujące brzmienie: Drive, Tone, Mix, Bass, Treble i Level. Poza tym, w środkowej części panelu znajduje się pasmo Shape.
Bass Attack 2 posiada standardowe wejścia i wyjścia typu XLR i 1/4″.
Zaletą tego preampa jest jego legendarny EQ. To właśnie on stanowi argument, dla którego bardzo wielu gitarzystów basowych wybiera właśnie ten model.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.samsontech.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.aplauzaudio.pl

O samej kapeli dowiecie się z jej strony www.nexttonone.net