Korg Rimpitch-C2, kolejna odsłona wyjątkowego tunera do akustyka!

0

Korg ze swoim nowatorskim podejściem do strojenia gitar zadebiutował 4 lata temu, pokazując model Rimpitch-C, tuner montowany w otworze rezonansowym gitary. Dziś wprowadza odświeżoną wersję tego bardzo przydatnego narzędzia: Korg Rimpitch-C2.

Tunery typu clip-on są napewno standardem, jednak nie zawsze i nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. Korg Rimpitch-C2 jest bardzo dobrą alternatywą w przypadku gitary akustycznej. Może być zainstalowany w szeregu gitar akustycznych z okrągłymi otworami, o średnicy 100 mm (± 3 mm). Czyli standard!

Takie umiejscowienie tunera przy pudle rezonansowym pozwala bardzo precyzyjnie nastroić instrument, a poza tym możemy go praktycznie z gitary nie zdejmować, gdyż nie wystaje, nie przeszkadza i jest nie widoczny dla słuchaczy. Do tego zdecydowanie łatwiej kontrolować wzrokiem strojenie niż w standardowym clip-on.

Korg Rimpitch-C2 oferuje wsparcie dla chromatycznego strojenia w szerokim zakresie wykrywania i funkcje kalibracji. To umożliwia dostrojenie w dowolnej skali i dowolnej tonacji. Funkcja ta jest szczególnie przydatna na muzyków wykorzystujących niestandardowe strojenie. Nowa wersja zyskała nieco inną kolorystykę i zmieniony interfejs, który ma jeszcze bardziej ułatwić kontrolę strojenia.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.korg.com/us/products/tuners/rimpitch_c2
Dystrybutor: http://www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here