Kinga Głyk kolejną gwiazdą Szczecin Jazz 2022

0
kinga-glyk-szczecin-jazz-2022-filharmonia-szczecin

Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu bluesa wystąpi 1-go marca 2022, w Filharmonii w Szczecinie w ramach Festiwalu Szczecin Jazz 2022.

Kinga Głyk, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina.

Kinga-Glyk

W marcu 2015 wydała swój debiutancki album “Rejestracja”. Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki – Polskiego Radia oraz magazynów “Jazz Forum” i “Twój Blues”. W corocznej ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP była nominowana w następujących kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU. W lutym 2016 Kinga w wieku 18 lat nagrała na żywo swój drugi autorski album “Happy Birthday”. W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą “Tears in heaven” Erica Claptona, osiągając 20 milionów wyświetleń.

W październiku 2017 ukazał się album studyjny “Dream”. Płyta została nagrana w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych WARNER MUSIC GROUP COMPANY.

W 2019 wydała płytę ” Feelings ”. To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów, z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. Kinga była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Szczecin Jazz 2021, niestety mogliście usłyszeć ją tylko online.

Kinga Głyk:

  • Wtorek, 1 marca, 2022 r.
  • Godzina 20:00
  • Filharmonia w Szczecinie
  • Bilety do nabycia na portalu bilety.fm

Więcej szczegółów:
https://szczecinjazz.eu
https://www.facebook.com/szczecinjazz

CZYTAJ TAKŻE:

VII Edycja Szczecin Jazz coraz bliżej…!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj