Johnny Docherty z zespołu The Twilight Sad, o wzmacniaczu basowym Orange AD200B MK 3

0

Johnny Docherty to jeden z tych muzyków, którzy cenią sobie prostotę konstrukcji i czyste brzmienie gitary podkreślone mocą wzmacniacza. Wybór padł na Orange Amplifiers AD200B MK 3. Posłuchajcie co do powiedzenia ma basista zespołu The Twilight Sad.

AD200B MK 3 jest jednym z najczystszych lampowych wzmacniaczy basowych, jakie kiedykolwiek zaprojektowała i wyprodukowała firma Orange Amplifiers. W założeniu, producent chciał stworzyć taki wzmacniacz, który stanie się swoistym “przekaźnikiem” tego, co drzemie w gitarzyście i jego gitarze.

Klasyczna, nieskomplikowana konstrukcja pozwala na pracę zarówno z instrumentami aktywnymi, jak i pasywnymi, z prostym, ale skutecznym korektorem.
Dzięki czterem lampom 6550 zasilającym 200 W mocy, AD200B ma kremowy, dynamiczny dolny zakres ze skupionym środkiem, a zaokrąglony Gain daje szerokie spektrum barw zarówno w stylu vintage jak i modern, od łagodnego muskania strun, przez mocne perkusyjne uderzenia.

Specyfikacja techniczna:

Producent oddaje muzykom do dyspozycji kilka najprostszych opcji korekcji dźwięku: Master, Treble, Middle, Bass i Gain. Dodatkowo wzmacniacz posiada dwa przełączniki: Power i Standby, oraz wspomniane dwa gniazda Active i Passive.
Sercem wzmacniacza są jednak jego lampy. I tak, AD200B wyposażono we wspomniane wyżej 4 lampy 6550 (power) oraz 2 x ECC83/12AX7 i jedną ECC81/12AT7 (preamp).

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: http://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here