Jim Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah w limitowanej odsłonie!

0

Jeśli pamiętacie jeden z najbardziej oklaskiwanych efektów Wah w ostatnich latach, to na pewno będziecie ciekawi jego nowej wizualnej odsłony. Oto limitowana edycja znakomitej kaczki Jim Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah.

CANTRELL WAH to kaczka stworzona we współpracy z jednym z najbardziej wpływowych gitarzystów sceny Seattle. Riffy i rozpoznawalne brzmienie Jerr’ego Cantrell’a było podporą formacji Alice in Chains od późnych lat 80-tych. Melancholijne melodie w utworach “Man in the Box” i “The Rooster” wykonywane przy użyciu kaczki stały się znakiem rozpoznawalnym i wzorem dla kolejnych gitarzystów. Ulubione kaczka Jerr’ego z szerszym zakresem działania i ciemniejszym brzmieniem została odtworzona przez inżynierów firmy Dunlop. Brzmienie tego efektu jest szalenie charakterystyczne, gdyż dół pasma jest zwarty i punktowy, a dzięki potencjometrowi umieszczonemu z boku obudowy możliwe jest precyzyjne dostrojenie najniższych częstotliwości.

Wideo przedstawia brzmienie sygnatur Wah, w tym oczywiście Jim Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah, jednak w klasycznej wersji wykończenia.

Dziś mamy jednak okazję pokazać Wam ten efekt w zupełnie nowej wizualnej wersji.
Efekt doczekał się bardzo ciekawej grafiki na stopie, przedstawiającej prywatny tatuaż Jerr’ego, a pod efektem umieszczono pełen tekst utworu “Rainier Fog”.
Niestety produkcję nowego efektu ograniczono jedynie do 500 sztuk.

Więcej szczegółów
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here