Ibanez LM1: nowa sygnatura Luca Mantovanelli

1

Ibanez LM1 to gitara sygnowana przez Luca Mantovanelli. Instrument inspirowany jest serią AZ, ale szczególne elementy specyfikacji sprawiają, że gitara ta jest jedną z bardziej wyjątkowych konstrukcji.

Luca Mantovanelli urodził się w 1983 roku w Caserta we Włoszech w rodzinie muzycznej. Od najmłodszych lat wykazywał naturalny talent do muzyki. Swoją przygodą z muzyką rozpoczął nauką gry na perkusji, basie i instrumentach dętych, a następnie całkowicie poświęcił się gitarze elektrycznej. Luca jest uznanym na świecie gitarzystą słynącym ze swoich kursów masterclass na JamTrackCentral.com. Jego Ibanez LM1 zbudowany jest na dobrze ugruntowanych fundamentach serii AZ, ale szczególne specyfikacje sprawiają, że jego gitara jest jedną z bardziej wyjątkowych konstrukcji inspirowanych AZ do tej pory.

Model ten wyposażony jest w mostek Gotoh T1702B oraz klucze Gotoh MG-T z blokadą, a także zestaw inkrustacji w postaci kropek abalone. Wyposażono ją w trzy przetworniki (SSS) Seymour Duncan single-coil. Posiada także pięciokierunkowy przełącznik pickupów typu blade, gałkę głośności, tonu oraz blend. Oferuje możliwość dostępu do większej ilości kombinacji pickupów, w tym tryb all-on i opcję tylko zewnętrznych pickupów.

Ibanez_LM1_LWH

Korpus gitary zbudowano z litej olchy, szyjkę z palonego klonu S-Tech, podstrunnicę z palisandru z 22 progami jumbo ze stali nierdzewnej i wspomnianymi perłowymi nakładkami. Podstrunnica ma nowoczesny promień od 228 mm do 305 mm i standardową długość 25,5″, taką samą jak inne modele z tej serii. Najnowsza sygnowana wersja LM1-LWH dla Luca Mantovanelli występuje w wykończeniu Luna White.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj