HappySad o swojej miłości do Fendera

0

To coś raczej wyjątkowego, że na oficjalnym kanale Fendera, producenta jednych z najpopularniejszych gitar na świecie, znalazła się polska grupa muzyczna. Romans pomiędzy zespołem, a Fenderem trwa już jakiś czas i nic nie wskazuje na to, by sytuacja w najbliższym czasie miała się zmienić.

Film, który opublikował Fender jest swoistym hołdem producenta składanym grupie HappySad. Instrumenty tej marki produkowane są nieprzerwanie od 1946 roku. Gitary, basy i wzmacniacze, w muzyce zmieniły wszystko co było do zmiany. Ich brzmienie miało wpływ na każdy gatunek muzyczny, od Jazzu, przez Rock ‘N Roll, Country, a na muzyce ciężkich brzmień kończąc. Wpływ instrumentów Fendera słychać również w symfonicznej muzyce współczesnej, w której to klarowne, jasne brzmienie nader często wykorzystywane jest w nowatorskich pomysłach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej właśnie.

Dziś, nasza rodzima grupa muzyczna doczekała się niemałego zaszczytu i znalazła się na łamach oficjalnego kanału wideo Fendera.
HappySad w swoim instrumentarium posiada całą paletę Fenderów, jednak ostatnio zespół promuje nową serię American Professional.

Więcej informacji o gitarach Fender znajdziecie na stronie producenta www.shop.fender.com
Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej stronę zespołu HappySad pod adresem www.happysad.art.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here