Firma Hagstrom znana jest z zamiłowania zarówno do swojego blisko stuletniego dziedzictwa jak i najnowszych zdobyczy technicznych. Czy da się połączyć te z pozoru wykluczające się światy ? Popatrzmy …

hs-impala-hero

Model Impala po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1963 r., na tle konkurencji wyróżniał się awangardową stylistyką oraz niezwykle rozbudowaną możliwością korekcji dźwięku. W 2015 r. za sprawą serii RetroScape model Impala doczekał się swojej drugiej młodości. Przyjrzyjmy się więc, co zmieniło się w stosunku do pierwowzoru.

Stare gitary, pomimo niewątpliwego uroku i swojej historii, często posiadają szereg wad konstrukcyjnych, wynikających z czasów, w których były tworzone. Szwedzcy konstruktorzy w nowym wcieleniu Impali w stosunku do pierwowzoru zaokrąglili profil gryfu, nadając mu bardziej współczesny kształt, dopracowali system tremolo, polepszyli rozłożenie ciężaru instrumentu oraz użyli współczesnych, bardziej wydajnych i bezawaryjnych suwaków.

Dla kogo przeznaczonych jest te instrument ? Przede wszystkim dla osób poszukujących nowych rozwiązań brzmieniowych a zarazem ceniących klasyczny krój instrumentu.
Po szczegółową specyfikacją zapraszamy na stronę dystrybutora : www.emuzyk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj