GUILD M-40 Troubadour – wysoka półka niemalże na wyciągnięcie ręki

0

Czasami, gdy Twoim oczom ukazuje się instrument wart kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, pewnie wydaje Ci się to sporą przesadą, prawda? Poznaj więc Troubadura – gitarę wyjątkową, dla której zrobiłbyś pewnie wszystko – no może niemal wszystko. Przed Wami GUILD M-40 Troubadour!

Zacznijmy od końca!

Troubadur nie jest tani. Producent sugeruje, by gitara kosztowała jakieś 8000 zł, zatem raczej niemało. Czy jest jednak tyle warta? Sprawdźmy to!

Instrument wykonano z najwyższej jakości świerku Sitka stanowiącego top gitary. Tył oraz boki i gryf wykonano z litego mahoniu afrykańskiego, a podstrunnicę z indyjskiego palisandru. Sprawia to, że brzmienie tej gitary jest delikatne, okrągłe i perfekcyjne do grania w technice fingerstyle oraz delikatnego kostkowania. W gitarze zastosowano również otwarte klucze Guild Vintage Style, a całość wykonano w USA.

Gitara ta stała się popularna wśród artystów złotej ery folku. Wcześniej znana jako Guild F-20, teraz powróciła jako M-40 Troubadour. Odwzorowano ją za pomocą nowoczesnych technologii przez mistrza lutniczego Rena Fergusona.

Otoczone białym bindingiem pudło, jest małe i lekkie, co daje naprawdę duży komfort gry. Cienka warstwa satynowego lakieru sprawia, że gitara jest przyjemna w dotyku oraz nadaje jej przyjaznego wyglądu, jednocześnie pozwalając drewnu oddychać.

M-40 Troubadour zdobi rozeta w stylu vintage oraz inkrustowane logo Guild. Każdy D-40 traditional  posiada ręcznie podpisany certyfikat autentyczności z unikatowym numerem. Dostarczany jest w futerale z nawilżaczem. Gitara dostępna w kolorze naturalnym i Antique Sunburst.

Więcej info:
Producent: www.guildguitars.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here