Gitary Ibanez AZ w dwóch różnych wersjach siedmiostrunowych

0

Jak wspominaliśmy przy okazji ogłaszania nowych modeli gitar Ibanez AZ na rok 2021, w serii tej dodano model siedmiostrunowy – i to dostępny w dwóch wariantach! Czym się różnią?

Obie nowe “siódemki” w rodzinie Ibanez AZ to instrumenty z linii Prestige. Ich specyfikacja jest bardzo podobna, ale nie identyczna.

Cechy wspólne to olchowy korpus typu strat, przykręcana szyjka AZ7 o profilu Oval C z przypiekanego klonu i podstrunnicą z tego samego drewna, 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej, menzura 25,5″ (648 mm) i radius 305 mm, mostek tremolo Gotoh T1872S oraz pasywne przetworniki Seymour Duncan Hyperion 7 na magnesach alnico.

Ibanez AZ24027 wyposażono w parę przetworników typu humbucker z możliwością rozłączania ich cewek dla uzyskania brzmień single coil. Gitara oferowana jest w satynowym wykończeniu Tri-fade Burst Flat.


Ibanez AZ24047 to z kolei układ przetworników HSS, a dodatkowy przełącznik pozwala na szeregowe połączenie obu singli. Ten model dostępny będzie w kolorze czarnym z płytką maskującą w tym samym kolorze.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here