Gitara elektryczna od Orange Amplification..?

0

Tak! Firma Orange, specjalizująca się w konstrukcji wzmacniaczy – oraz ostatnio także efektów – gitarowych i basowych, przedstawia pierwszą w swojej historii gitarę elektryczną.

Orange OE-1 to wysokiej klasy instrument klasy custom shop, wykonywany ręcznie przez lutnika Jasona Burnsa z warsztatu Blast Cult w Londynie. Za projekt gitary odpowiada z kolei Ade Emsley, dyrektor techniczny Orange Amplification i twórca wielu słynnych już układów wzmacniaczy tej marki.

OE-1 ma korpus i szyjkę z litego mahoniu, hebanową podstrunnicę z 22 progami i radiusem 12 cali. Osprzęt stanowi niklowany mostek ABM typu Tune-O-Matic, klucze Grover i 3-pozycyjny przełącznik Switchcraft.

Przetworniki to – do wyboru – para P90 na magnesach alnico firmy Staple lub humbuckery Mojo UK Filtertron w ramkach typu dogear. Potencjometry regulacji głośności i barwy dla obu przetworników zdobią customowe gałki wytoczone z mosiądzu.

Gitara oferowana jest standardowo w dwukolorowym, kremowo-złotym wykończeniu z pięknym „szachownicowym“ bindingiem, ale możliwe jest również jej wykonanie w innym kolorze na zamówienie. Każdy instrument dostarczany jest w sztywnym futerale Hiscox.

Więcej szczegółów:
Producent: www.orangeamps.com
Dystrybutor: www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj