Framus i przepiękna Panthera II Supreme

0

Jak dla mnie, prezentacja gitary Framus Panthera II Supreme po prostu rozwaliła system. Tak pięknego filmu już dawno nie widziałem, a sama gitara prezentuje się wręcz oszałamiająco.

Dziwna, mocno współczesna forma instrumentu wprost zachwyca. I nawet jeśli ktoś lubuje się w klasycznych, vintage’owych gitarkach, musi przyznać, że Framus Panthera II Supreme rzeczywiście robi wrażenie.

Gitarę zbudowano na bazie mahoniowego body z klonowym top’em. Z mahoniu wykonano również gryf, a podstrunnicę z coraz rzadziej widywanego hebanu. Sprawia to, że gitara brzmi trochę surowo, twardo ale wciąż dźwięcznie.
Jeśli chodzi zaś o przetworniki, to w Panterze zastosowano pickupy Seymour Duncan APH-1 – w pozycji gryfu i Seymour Duncan SH-11 przy mostku.
Ogromne wrażenie robią również maszynki, tzw. klucze. W tym przypadku Framus zdecydował się na użycie Graph Tech Ratio Locking Machine Heads z drewnianymi uchwytami. Wygląda to wręcz genialnie.

Tak naprawdę, na temat tego instrumentu można by pisać wiele, rozpływając się nad każdym jego detalem. Jednak nie w tym przecież rzecz. Oceńcie sami…

Więcej info:
Producent: www.warwick.de
Dystrybutor: www.shop.warwick.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here