Foals i Black Midi nominowani do Mercury Prize 2019

0

Ambasadorzy marki Orange Amplification, zespół Foals oraz Black Midi zostali nominowani do prestiżowej nagrody „Albums of the Year” Mercury Prize 2019. Poprzednimi zwycięzcami spośród ambasadorów marki byli Wolf Alice and Everything Everything.

Album, za który grupa Foals otrzymała nominację to wydany w marcu “Everything Not Saved Will Be Lost Part 1”. W opinii krytyków, krążek nie tylko pokazuje zupełnie nowy kierunek zespołu, ale jest również jednym z najlepszych w dorobku brytyjskiej grupy.

Gitarzysta Jimmy Smith używa wzmacniacza Orange Rockerverb 100 w zestawie z kolumną Orange PPC412, z kolei basista Jeremy Pritchard szczególnie upodobał sobie kolumnę basową Orange OBC810 w zestawie z kolumną Orange AD200.

“Już sam wygląd kolumn i headów Orange jest tak charakterystyczny, że rozpoznaje się je już na pierwszy rzut. Często uczestniczyłem w rockowych koncertach grup takich jak SUNN 0))), Sleep czy wielu innych i muszę przyznać, że im również bardzo często towarzyszą na scenie właśnie wzmacniacze marki Orange.” – mówi Jeremy.

Debiutująca grupa Black Midi otrzymała nominację za album “Schlagenheim” wypuszczony w czerwcu tego roku. Krążek został oceniony przez krytyków jako “bliski ideałowi”. Gitarzyści zespołu, Geordie Greep oraz Matt Kwasniewski – Kelvin używają combo Orange TH30, wzmacniacza Orange AD30HTC oraz kolumny Orange PPC212.

Zapytany o swój zestaw Orange Geordie odpowiedział:

“Orange AD30HTC jest jednym z najbardziej wszechstronnych, dynamicznych i reaktywnych wzmacniaczy, jakie do tej pory spotkałem. Jego dwukanałowa konstrukcja pozwala mi dopasować różne ustawienia tonów dla dwóch różnych gitar.”

Sam producent oficjalnie pogratulował zespołom nominacji:

„Życzymy zespołom Folas i Black Midi sukcesów w konkursie Mercury Awards 2019 – Orange zawsze stara się wspierać zarówno znane zespoły, jak i świetnie rokujących debiutantów, bez względu na gatunek muzyczny, jaki reprezentują. Te nominacje są tego dowodem ” powiedział Daniel Darby z Orange Artist Relations.

Więcej szczegółów:
Producent: www.orangeamps.com
Dystrybutor: www.arcadeaudio.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj