Fender Moteora. Nowy design, nowa jakość, klasyczne brzmienie

0

Fender Meteora, to kolejny instrument amerykańskiej firmy, który z pewnością nieźle namiesza wśród producentów gitar z segmentu pro. Należąca do serii Parallel Universe Collection gitara Meteora, to również zupełnie nowy design, nieprawdopodobna wręcz jakość wykonania z jednoczesnym zachowaniem klasycznego brzmienia lat ’60.

Meteora, to gitara należąca do serii Parallel Universe Collection. Jej cena według producenta, to około 8 199 zł.
Limitowana edycja gitary Meteora, to przykład na wciąż powracające trendy typu Vintage. Mimo swej nowoczesnej specyfikacji technicznej, Meteora nie jest jednak pozbawiona klasycznych elementów, które mają największe znaczenie dla brzmienia instrumentu. Mowa m.in. o przetwornikach. W tym przypadku, producent zdecydował się na użycie pickupów Custom Shop znanych chociażby z najwyższych modeli Tele.

Gitara zbudowana została na bazie jesionowego body i klonowego gryfu, którego konstrukcja na wskroś przypomina te znane z gitar budowanych w latach ’60 ubiegłego stulecia. Poza promieniem podstrunnicy 9.5”, charakteryzują się one również typowymi dla nich czarnymi prostokątnymi znacznikami. Jeśli chodzi zaś o mostek, to wykorzystano model znany pod nazwą American Professional Tele.

Na ogromną uwagę zasługuje jednak wzornictwo gitary Meteora. To właśnie design sprawia, że już na pierwszy rzut oka, instrument plasuje się na wyżynach profesjonalnych konstrukcji gitarowych. O tym jednak dowiecie się z poniższego filmu, a opowie Wam o tym jeden z projektantów Fendera, Josh Hurst.

Więcej szczegółów:
Producent: www.shop.fender.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here